Bukmacherka 9 stycznia 2024

Co dalej z bukmacherem Wett Arena? Mamy informacje od Ministerstwa Finansów

Niedawno informowaliśmy, że na polskim rynku pojawił się kolejny legalny bukmacher. Jak się okazuje, start "Wett Arena" nie jest najlepszy. Problemy cały czas trwają...

“Informujemy, że Wett Arena Polska sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych pod koniec 2022 r., natomiast zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet pod adresem: www.wettarena.pl uzyskała w 2023 r. Spółka dotychczas nie rozpoczęła działalności objętej ww. zezwoleniami, natomiast termin na ich rozpoczęcie jeszcze nie upłynął” – poinformowało nas biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

Zauważyliśmy 27 grudnia, że strona została uruchomiona. Dokładnie 3 stycznia 2023 roku przez chwilę w naszym kraju działała domena niemieckiego bukmachera i wydawało się, że wszystko jest już przystosowane do działania. Błyskawicznie jednak została wyłączona. Firma zmagała się z problemami technicznymi i po blisko tygodniu strona wciąż nie działa. Gracze nadal nie mogą korzystać z oferty.

Co ciekawe, w polskiej sieci działa… niemiecka witryna Wett Arena. Po chwili jednak pojawia się komunikat, który informuje, że dostęp do strony można uzyskać jedynie w Niemczech. W naszym kraju są prowadzone czynności, które mają sprawdzić ewentualne naruszenie przepisów przez niemieckiego giganta.

“Podkreślić należy, że Minister Finansów przed udzieleniem zezwolenia/koncesji prowadzi zawsze wnikliwe postępowanie weryfikacyjne pod kątem spełnienia przesłanek wynikających z przepisów Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych i jej aktów wykonawczych.

W związku z informacją o dostępności domeny wettarena.de dla użytkowników sieci internet znajdujących się na terytorium Polski, zostały podjęte czynności celem weryfikacji funkcjonowania strony internetowej pod kątem naruszania przepisów Ustawy o grach hazardowych i spełnienia przesłanek wpisu do Rejestru domen” – przekazało nam Ministerstwo Finansów.

Dodaj komentarz