Ogolna 9 grudnia 2022

Co Totalizator Sportowy robi w ramach odpowiedzialnej gry? Sprawdzamy

5 grudnia 2022 roku rozpoczął się, organizowany przez Totalizatora Sportowego, Tydzień Odpowiedzialnej Gry. Akcja trwa do 9 grudnia, a jednym z jej celów jest zwrócenie większej uwagi na bezpieczeństwo graczy oraz to, w jaki sposób polscy operatorzy mogą o nie zadbać.

Jak Totalizator Sportowy dba o bezpieczeństwo graczy?

Z racji swojej roli monopolisty w zakresie organizacji gier liczbowych, loterii pieniężnych, salonów gier czy jedynego legalnego w naszym kraju internetowego kasyna, Totalizator Sportowy zobowiązany jest do realizowania misji ochrony graczy. O tym, że operator wywiązuje się ze swoich obowiązków, przekonują liczne certyfikaty, jak chociażby te otrzymane od World Lottery Association oraz European Lotteries. W jaki sposób Totalizator Sportowy dba o bezpieczeństwo swoich klientów?

Mowa tu na przykład o odpowiedzialnej komunikacji, o której w rozmowie z Interplay opowiedziała Joanna Strzelczyk, Kierownik Zespołu CSR i Odpowiedzialnej Gry w Totalizatorze Sportowym: – Stosujemy zasady odpowiedzialnej komunikacji w reklamach i materiałach marketingowych. Z kolei nasze informacje marketingowe online trafiają tylko do osób pełnoletnich i tylko do klientów po wcześniejszym potwierdzeniu zgód marketingowych. To ważne, by docierać do właściwych osób z reklamą naszych produktów – zaznacza. Warto dodać, ż Totalizator dba także o właściwe przeszkolenie swoich pracowników, by ci byli odpowiednio przygotowani do obsługi klientów.

Co więcej, na stronach Totalizatora Sportowego znajdziemy pełne informacje na temat oferowanych przez operatora produktów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także dane kontaktowe do placówek terapeutycznych. Wśród narzędzi, które Totalizator udostępnia swoim graczom w trosce o ich bezpieczeństwo, znajdziemy między innymi limity czasowe i limity wydatków, dzięki którym niemożliwe jest przeznaczenie na grę większych środków lub więcej czasu niż pierwotnie założyliśmy.

Fundamentem misji ochrony graczy pozostaje jednak niezmiennie limit wieku dotyczący wszystkich punktów LOTTO, kanałów online i Salonów gier na automatach: – W Internecie w ogóle nie ma możliwości gry bez rejestracji i potwierdzenia pełnoletności gracza. „18+” to nasza najstarsza zasada, która nigdy nie traci na aktualności i jest fundamentalna dla całej idei Odpowiedzialnej Gry – zapewnia Joanna Strzelczyk.

O istotności odpowiedzialnej gry

Rozmowa o zasadach bezpiecznej gry oraz ochronie graczy jest o tyle istotna, że o ile licencjonowani polscy operatorzy dokładają wszelkich starań, by nie narażać swoich klientów na niebezpieczeństwo, o tyle operatorzy z szarej strefy nie są do takich działań zobowiązani. Wyraźnie widać to na przykładzie Salonów Gier na Automatach, na których prowadzenie Totalizator Sportowy posiada w naszym kraju monopol.

Polskie prawo zobowiązuje licencjonowanych operatorów do tego, by w Salonach Gier umieszczać w widocznym miejscu informacje o zagrożeniach związanych z tą formą rozrywki, a także o regulaminie gry. Co więcej, legalni operatorzy uniemożliwiają grę osobom niepełnoletnim, a dalsza gra staje się niemożliwa również dla osób, które wyczerpały swoje środki finansowe. Przy tym wszystkim gracze mogą stale monitorować swoją aktywność, a w przypadku wystąpienia sygnałów świadczących o tym, że dalsza gra nie będzie dla nich bezpieczna, skontaktować się z instytucją świadczącą pomoc w tym zakresie. Informacje o tego typu instytucjach również znajdują się w Salonach prowadzonych przez Totalizatora Sportowego.

Działania Totalizatora Sportowego w zakresie odpowiedzialnej gry mają więc ogromne znaczenie. Z jednej strony umożliwiają one graczom większą kontrolę swojej gry, a z drugiej, uświadamiają jak duże ryzyko wiąże się z korzystaniem z usług operatorów z szarej strefy, którzy nie chronią graczy, nie weryfikują ich wieku ani danych osobowych.

Dodaj komentarz