Ogolna 16 listopada 2023

Czas na słynne zawody jeździeckie. Startuje CAVALIADA

autor: redakcja
Ponad 130 zawodników i 226 koni zameldowało się w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. W czwartek o godzinie 8:00 zabrzmiał dzwonek startowy pierwszego konkursu CAVALIADY w Warszawie. Wyższa ranga zawodów oraz nowości w programie gwarantują niezapomniane, sportowe widowisko.

CAVALIADA Warszawa w randze trzech gwiazdek.

To wydarzenie co roku jest miejscem spotkań nie tylko zawodników światowej klasy, ale również całej branży jeździeckiej. Po czterech latach, ranga imprezy powraca do trzech gwiazdek i aż trzech konkursów zaliczanych do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Podczas warszawskiej inauguracji nowego sezonu w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody zostanie rozegranych 9 konkursów. Najważniejsze konkursy skokowe to: Speed Masters (145 cm) z pulą nagród 24 000 PLN (czwartek). W piątek odbędzie się zaliczany do światowego rankingu konkurs zwykły 145 cm (pula 108 700 PLN), który jednocześnie rozpocznie rywalizację w rankingu CAVALIADY Tour 23/24. Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (150 cm). Tu pula nagród wynosi aż 217 000 PLN, co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (80 za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał średniej rundy (konkurs zwykły 145 cm, pula 108 700 PLN).

 

Po raz pierwszy w powożeniu

Po raz pierwszy na CAVALIADZIE w konkursach powożenia pod nazwą ORLEN Driving Tour wystartują zawodnicy z zagranicy. Oprócz utytułowanych reprezentantów Polski kibice na Torwarze zobaczą dwa zaprzęgi z Niemiec. Poprowadzą je Sandro Koalick i Torsten Koalick. Wśród zawodników jest również m.in. Weronika Kwiatek – aktualna mistrzyni Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w powożeniu oraz zeszłoroczny zwycięzca cyklu CAVALIADY Aleksander Fularczyk. Konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi odbędą się w Warszawie dwa razy: w sobotę o godzinie 19:30 i niedzielę o godzinie 13:30.

 

WKKW razy dwa

CAVALIADA to również Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Tę konkurencję po raz pierwszy w historii CAVALIADY kibice będą mogli zobaczyć aż dwa razy – w czwartek i piątek. Wśród uczestników jest m.in. Julia Gillmaier – zwyciężczyni poprzedniej, warszawskiej edycji oraz Joanna Pawlak – złota medalistka całego cyklu TRAF Eventing Tour oraz Halowego Pucharu Polski. – Lubię CAVALIADY i cieszę się, że będę miała powód aby zostać dłużej i zacząć już w czwartek. Dla koni ten pierwszy start na pewno będzie prostszy. Nie będzie aż tylu osób na trybunach, konie będą mogły się zapoznać z areną, myślę, że może to być dla nas taki wstęp, żeby w piątek już jechać po wygraną – mówi Julia Gillmaier. WKKW na CAVALIADZIE odbywa się w ramach Halowego Pucharu Polski, pod nazwą TRAF Eventing Tour, a konkursy odbędą się w czwartek i piątek.

 

CAVALIADA Dressage Tour – 8 zawodników na start

Wśród przyjętych zawodników na CAVALIADA Dressage Tour w Warszawie są takie gwiazdy jak Sandra Sysojeva – wielokrotna zwyciężczyni cyklu CAVALIADY, czy aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Karola Mazurek. W ramach każdorazowych zawodów CAVALIADA DRESSAGE TOUR zostaną rozegrane następujące konkursy na poziomie Małej Rundy: konkurs Intermediate I (CC-5) w czwartek i konkurs Intermediate I Freestyle – (CC-7) w sobotę.

 

CAVALIADA Tour również dla amatorów

W programie CAVALIADY jest również miejsce dla mniej doświadczonych zawodników. W ramach CSI Amatorów rozgrywane będą codziennie dwa konkursy. Mniejsza runda to klasy 110/110/115 cm, a większa 120/125/125 cm. W tym sezonie zawody CSI Amatorów zostaną objęte cyklem, których zwycięzcy zostaną wyłonieni w lutym podczas finału CAVALIADY Tour w Krakowie.

 

CAVALIADA Future – kuźnia talentów

W tym roku prawo startu zdobyli medaliści Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski oraz najlepsi zawodnicy z rankingu utworzonego na podstawie aż 8 kwalifikacji. W sumie w Warszawie zobaczymy 16 par dzieci na kucach, podzielonych na dwie kategorie – mini i midi. Konkursy dla dzieci odbędą się w sobotę oraz niedzielę. Dodatkowo zostanie rozegrana sztafeta, w której trzyosobowe drużyny złożone z dzieci oraz dorosłego zawodnika – gwiazdy, rywalizują o zwycięstwo.

Dodaj komentarz