06.11.2019 13:31

Czołowi operatorzy wezmą udział w programie ochrony graczy

Czołowi operatorzy zdeklarowali się do poparcia nowej inicjatywy, która ma na celu zaradzenie szkodom, jakie hazard może wyrządzić konsumentom. Szczególnie tym najmłodszym.  Zobowiązania do bezpieczniejszego hazardu zostały opracowane w celu wspierania krajowej strategii GB Gambling Commission, a co za tym idzie do zmniejszenia szkód hazardowych wśród społeczeństwa. Udział w programie zadeklarowali tak znani bukmacherzy jak: […]

Czołowi operatorzy wezmą udział w programie ochrony graczy

Czołowi operatorzy zdeklarowali się do poparcia nowej inicjatywy, która ma na celu zaradzenie szkodom, jakie hazard może wyrządzić konsumentom. Szczególnie tym najmłodszym. 

Zobowiązania do bezpieczniejszego hazardu zostały opracowane w celu wspierania krajowej strategii GB Gambling Commission, a co za tym idzie do zmniejszenia szkód hazardowych wśród społeczeństwa. Udział w programie zadeklarowali tak znani bukmacherzy jak: Aspers, bet365, Caesars, Flutter Entertainment (Paddy Power Betfair), Genting, GVC (Ladbrokes and Coral), Playtech, Rank Group, Sky Betting & Gaming oraz William Hill.

Główne zobowiązania programu będą dotyczyły zapobiegania rozprzestrzeniania hazardu wśród młodych ludzi, zwiększenia wsparcia w zakresie leczenia uzależnienia od hazardu, wzmocnienia i rozszerzenia kodeksów postępowania w zakresie reklamy i marketingu, ochronie i wzmocnienia pozycji klientów oraz promowania kultury bezpieczniejszego hazardu.

Pierwszym działaniem na rzecz bezpiecznego hazardu jest uruchomienie czteroletniego krajowego programu, który zajmie się edukowaniem młodych ludzi w sprawie uzależnienia od hazardu. Zajmą się tym organizacje charytatywne takie jak:  GamCare oraz Young Gamers & Gamblers Education Trust (YGAM). Co więcej operatorzy będą również współpracować w celu opracowania nowych kodeksów postępowania w zakresie marketingu bezpośredniego i partnerskiego, a także działań sponsoringowych.

Dzięki krajowej strategii na rzecz ograniczenia szkód hazardowych jasno określiliśmy ważną rolę, jaką odgrywa ściślejsza współpraca i partnerstwo w branży, a także solidne działania regulacyjne z naszej strony… W ostatnich miesiącach zachęcano nas do działań w branży, aby wspólnie pracować nad ochroną graczy i mamy nadzieję, że ten program stanowi kolejny krok naprzód w realizacji ambicji strategii krajowej – powiedział Tim Miller, dyrektor wykonawczy Komisji ds. Hazardu.

Anna Hemmings, dyrektor naczelna GamCare, dodała natomiast: – Zaangażowanie w przestrzeganie Standardu Bezpieczniejszego Hazardu GamCare spowoduje zmianę standardów w branży. Cieszymy się również, że współpracujemy z YGAM, co pomoże realizować nasze wspólne aspiracje dotyczące edukacji młodzieży w zakresie hazardu i szkód, jakie może on powodować. 

Edukacja ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia, że ​​młodzi ludzie rozumieją ryzyko związane z hazardem i są w stanie podejmować świadome decyzje dotyczące ich uczestnictwa w grach hazardowych – dodała Hemmings.

Bez wątpienia nowy program jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku zapobiegania uzależnienia od hazardu wśród najmłodszych. Ma duże szanse powodzenia, ponieważ wzięły w nim udział czołowe firmy z branży.

Udostępnij
Bartosz Burzyński

Bartosz Burzyński