Automaty 26 listopada 2007

Damian Ejmont mistrzem Polski amatorów 2007.

autor: PZBiL
Zawodnik klubu SKORPION Kętrzyn Damian Ejmont, został nowym Mistrzem Polski Amatorów w Pool Bilard 8 bil.

Zawodnik klubu SKORPION Kętrzyn Damian Ejmont, został nowym Mistrzem Polski Amatorów w Pool Bilard 8 bil. W finale zawodów, rozegranych w Łodzi w klubie FRAME, na starcie których stanęło 184 zawodników z całej Polski pokonał Konrada Gdańca (IKAR Bydgoszcz) 5-4. Brązowe medale zawisły na piersiach Jakuba Kościelniaka (HADES Poznań) oraz Mateusza Ługowskiego (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki). Zwycięzców nagrodzono pucharami i medalami, które wręczali p. Mieczysław Nowicki (medalista olimpijski i mistrz świata w kolarstwie) oraz prezes PZBil Grzegorz Kędzierski. Pamiątkowe wyróżnienie otrzymał również p. Krzysztof Gardjas (szef klubu FRAME) za wzorową organizację zawodów.

Dodatkowo nowy mistrz Polski otrzymał 3.000 zł oraz prawo gry w Mistrzostwach Polski Mężczyzn – Mysłowice 2007 w odmiany 8 bil i 9 bil.
Tuż za podium na piątym miejscu znaleźli się Marcin Michalak, Bartosz Tomaszewski (obaj FRAME Łódź), Tomasz Błażej (BILA Tarnów) i Krzysztof Sroka (KARAMBOL Chorzów).