Ogolna 30 września 2022

Dania informuje o wzroście przychodów w branży rozrywkowej w sierpniu

Duński urząd ds. hazardu informuje o sierpniowych wynikach branży rozrywkowej. Mowa o 552 milionach koron duńskich przychodów, co daje w przeliczeniu 72 miliony dolarów. To aż o 12% więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Dania publikuje sierpniowe wyniki finansowe

Mowa o wpływach z gier stacjonarnych oraz internetowych. Warto jednak dodać, że segment online odnotował w tym okresie wzrost, zaś ten pierwszy spadek. Spośród czterech obszarów objętych sierpniowym raportem duńskiego urzędu ds. hazardu(DGA), kasyna online były odpowiedzialne za najwyższe przychody.

W tym ostatnim przypadku mowa o przychodach rzędu 233 milionów koron, co daje 6% wzrostu, względem 221 milionów z ubiegłego roku. Ich stacjonarne odpowiedniki wygenerowały w tym samym czasie ledwie 1/10 tego – 29 milionów koron – i wiązało się to z 10% spadkiem w stosunku do ubiegłego roku.

Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja automatów do gier. W sierpniu wygenerowały 98 milionów koron, co stanowiło aż 13% spadek w stosunku do zeszłego roku. Zdecydowanie lepiej wyglądały przychody z zakładów bukmacherskich. Mowa bowiem o wzrostach z 128 milionów do 192, notując aż 50% skok w górę!

Dobre wyniki w 2022 roku

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku kasyna stacjonarne wypracowały łącznie 226 milionów koron, co stanowi ogromny wzrost względem tego samego okresu w ubiegłym roku – 120%. Tyle że w 2021 roku przez cztery miesiące – od stycznia do kwietnia – kasyna były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. W pozostałych segmentach też można zauważyć wzrost przychodów. Maszyny do gier wygenerowały 759 milionów w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, co oznaczało 97% wzrostu.

Znacznie wolniej rosła gałąź niezależna od restrykcji koronawirusowych – kasyna online. W liczbach bezwzględnych to niemal dwa miliardy koron przychodów, dających tylko 0,5% wzrostu. Warto dodać, że w ubiegłym roku ta gałąź branży rozrywkowej rosła na poziomie 15%! Na szarym końcu sekcja bukmacherska, która jako jedyna zanotowała spadek , aż o 7%.

Dodaj komentarz