Kasyno 8 lipca 2022

Dania: Kasyna odnotowują wzrost przychodów o prawie 200%

Duńskie kasyna naziemne osiągnęły znakomite wyniki finansowe w maju, ponieważ mówi się nawet o 200% wzroście przychodów. Znacznie gorzej wygląda to jednak w sieci online.

Duński urząd ds. hazardu (DGA) opublikował najnowszy raport dotyczący działalności branży rozrywkowej. Można w nim przeczytać, że kasyna stacjonarne wygenerowały 32 miliony duńskich koron przychodów, tj. około 4,5 miliona dolarów. To oznacza wzrost o 196% względem wyników sprzed roku. Zresztą nie tylko kasyna, ale również maszyny do gier cieszą się dużą popularnością. W tym przypadku mowa o 108 milionach koron, co oznaczało wzrost o 97%.

Koniec ograniczeń, początek wzrostów

Są to nieco gorsze wyniki, niż w kwietniu tego roku, gdy kasyna osiągnęły 35 milionów, zaś maszyny 110 milionów koron. Nadal jednak Dania i jej rynek mogą być zadowolone z silnego odbicia po okresie koronawirusa. Wcześniej gracze przez większość ubiegłego roku nie mogli korzystać z usług naziemnych operatorów bukmacherskich oraz kasyn. To był zdecydowanie lepszy czas dla usług online tej samej branży.

Gorsze wyniki online

Jednak wraz z otworzeniem punktów naziemnych, spadki odczuł rynek online. W maju zakłady z gier wygenerowały 186 milionów koron przychodów, co oznaczało spadek aż o 7,3% procenta. Niewielki minus zaliczyły kasyna online. Ich przychody to 246 milionów, czyli około pół procenta mniej niż w analogicznym okresie sprzed roku. Nadal to jednak lepsze wyniki niż w kwietniu, gdy mowa była o spadkach na poziomie 16,6 oraz 5% w kontekście gier oraz kasyn.

Dodaj komentarz