Dania zwiększy podatek od hazardu online

kategoriaBukmacherka autorBB data04.12.2019

Rząd duński ujawnił plany podwyższenia podatku od hazardu online o osiem punktów procentowych w ustawie budżetowej na 2020 rok. 

Duński rząd uważa, że nowy podatek, w wyniku którego licencjonowani operatorzy hazardu online będą płacić 28% podatku od przychodów brutto z gier, przyniesie do budżetu państwa 150 milionów koron duńskich, czyli około 22,3 miliona dolarów.

Nowa stawka zostanie wdrożona od 2021 roku, co mimo wszystko nie jest długim czasem wprowadzenia tak dużej zmiany. Przypomnijmy, że od momentu otworzenia internetowego hazardu w Danii w 2012 roku, operatorzy płacili 20% podatku.

Pomimo planowanego podwyższenia podatek od hazardu online będzie nadal niższy, niż podatek przypisany do gier hazardowych na lądzie. Duńskie kasyna stacjonarne podlegają 45% podatkowi GGR, a automaty do gier są opodatkowane na poziomie 41%.

Oczywiście rząd podwyżkę podatku od hazardu w sieci tłumaczy tym, że ten jest coraz bardziej popularny, dlatego warto go uregulować. Jednocześnie dodatkowe wpływy do budżetu zostaną przeznaczone na walkę z uzależnieniem od hazardu w narodzie duńskim. Jak to sprawdzi się w praktyce? Przekonamy się niebawem, ponieważ Duńczycy zdecydowali się na znaczą podwyżkę podatku od gier hazardowy online, dlatego trudno cokolwiek teraz sondować.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
tagi:Dania
BB 04.12.2019
    ]