Bukmacherka 19 kwietnia 2024

Darmowa linia autobusowa dowiezie kibiców na akcję Betclic “Niebieska Krew”

autor: redakcja
W sobotę (20 kwietnia) na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie, piłkarskie święto. Ruch Chorzów podejmie w meczu przyjaźni Widzew Łódź, a na trybunach padnie rekord frekwencji Ekstraklasy w XXI wieku. Klub już teraz wydał 44 000 biletów, a maksymalna liczba osób, które będą mogły obejrzeć spotkanie na żywo to aż 50 167. To piękne wydarzenie uświetni akcja charytatywna „Niebieska Krew”, którą Betclic organizuje wspólnie z Ruchem Chorzów i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Marka właśnie poinformowała, że fani będą mogli dojechać na miejsce korzystając ze specjalnego, niebieskiego autobusu. Przejazd nim będzie całkowicie darmowy.

Oddanie krwi to jedna z najszlachetniejszych, niewymagających dużego wysiłku czynności, jakie można wykonać dla drugiego człowieka. Dla dawcy to zaledwie chwila, która może być warta czyjeś życie. Dlatego też Betclic wraz Ruchem Chorzów i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza kibiców do udziału w charytatywnej zbiórce „Niebieska Krew”. Akcja prowadzona będzie w dniu meczu Ruchu z Widzewem na placu pod Stadionem Śląskim od strony ul. Parkowej. Rozpocznie się o godz. 12:00, a zakończy o 15:30.

Fani, którzy nie mają możliwości dotarcia na miejsce własnym środkiem transportu, mogą skorzystać ze specjalnej, nieodpłatnej linii autobusowej. Niebieski autobus rozpocznie podróż pod Centrum Handlowym AKS w sąsiedztwie Stadionu Śląskiego, a następnie zatrzyma się na przystankach: Szyb Prezydent, Chorzów Rynek, Świętochłowice Skałka, Świętochłowice Dworzec, Chorzów Batory oraz Parking ul. Cicha, by zakończyć trasę w miejscu początkowym – pod CH AKS. Linia niebieski autobus to inicjatywa Sponsora Strategicznego Ruchu Chorzów, marki Betclic, który jest głównym organizatorem akcji.

– Uruchomiliśmy specjalną linię autobusową by ułatwić kibicom dotarcie na akcję „Niebieska Krew”. Chcemy wesprzeć w ten sposób fanów, którzy nie chcą bądź nie mogą wybrać się w sobotę pod Stadion Śląski własnym autem czy innymi środkami transportu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji i oddawania krwi. To świetna okazja, by zrobić coś dobrego i połączyć przyjemność z wyjścia na mecz ulubionej drużyny z pożytecznym wsparciem osób, których życie może zależeć od naszej decyzji o udziale w zbiórce – mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic.

To nie jedyna aktywacja bukmachera wokół zbiórki. Betclic wprowadził do oferty zakład na litraż oddanej przez kibiców krwi. Ponadto dawcy mogą liczyć na specjalne upominki od marki.

Co więcej, fani nie będą musieli wracać do domu po oddaniu krwi. Jak na prawdziwe, piłkarskie święto przystało, Ruch przygotowuje przed meczem z Widzewem specjalną strefę piknikową, która stanie tuż obok strefy RCKiK. Będzie w niej można spędzić czas aż do rozpoczęcia spotkania. Więcej informacji na ten temat klub przekaże w oddzielnych komunikatach na stronie www.ksruch.com oraz w mediach społecznościowych.

– Przed nami historyczny mecz, który na długie lata zapadnie w pamięć zarówno kibicom obecnym w sobotę na Stadionie Śląskim, jak i wszystkim osobom śledzącym z uwagą polski futbol. Już w środę przekroczyliśmy barierę 44 000 wydanych wejściówek i pobiliśmy frekwencyjny rekord Ekstraklasy w XXI wieku. Teraz walczymy o jego wyśrubowanie i zapełnienie „Kotła Czarownic” po brzegi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wspaniałe wydarzenie uświetnimy czymś tak pożytecznym, jak zbiórka krwi. Trzymam kciuki, by najwyższa, możliwa frekwencja dotyczyła zarówno meczu, jak i akcji „Niebieska Krew” – powiedział Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Do udziału w akcji „Niebieska Krew” Ruch Chorzów zaprasza w specjalnym wideo, które dostępne jest na YouTube.

Jak przygotować się do oddania krwi? Jak wygląda cały proces? Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Wystarczy wejść w ten link, aby zapoznać się z pełną instrukcją postępowania.

Dodaj komentarz