Ogolna 30 maja 2022

David King nowym dyrektorem generalnym XLMedia Plc

autor: Mateusz Mazur
Zarząd XLMedia Plc potwierdził nominację Davida Kinga na stanowisko dyrektora generalnego firmy. Tym samym King zostanie następcą Stuarta Simmsa, który w kwietniu ogłosił swoją rezygnację. 

Bogate doświadczenie

David King to jeden z czołowych przedstawicieli branży medialnej w Wielkiej Brytanii. Piastował między innymi stanowisko dyrektora generalnego w JPIMedia Group – brytyjskim regionalnym wydawcy, znanym wcześniej jako Johnston Press Plc. Kingowi udało się przeprowadzić grupę JPIMedia przez proces transformacji, który obejmował program “akceleracji cyfrowej”. Dokonał on przekształceń w zakresie strategii komercyjnej i aktywów wydawcy. Wcześniej King pracował również jako dyrektor generalny w Timeout Group oraz dyrektor finansowy operacji w BBC Worldwide.

– Cieszymy się, że możemy powitać Davida w XLMedia i wierzymy, że dzięki jego znaczącemu doświadczeniu w cyfrowych mediach i udokumentowanym osiągnięciom we wprowadzaniu zmian, będzie on kluczowym atutem i pomoże nam w czerpaniu korzyści z szeregu inicjatyw rozwojowych – nie kryje zadowolenia Marcus Rich, dyrektor XLMedia.

– Szeroka wiedza Davida na temat sektora medialnego sprawia, że ​​jest on idealnym kandydatem do kierowania grupą, a ja i zarząd z niecierpliwością czekamy na współpracę z nim – dodaje Rich.

Nowe cele XLMedia

Doświadczenie Kinga w zakresie transformacji może okazać się przydatne, bowiem latem ubiegłego roku XLMedia podjęła się reorganizacji swojej sieci wydawców, pozbywając się nierentownych portali europejskich i dalszych aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Firma koncentruje się teraz na budowaniu swojego portfolio w USA, gdzie XLMedia obejmuje swoim zasięgiem ponad 15 stanów. Oczekuje się, że obecność handlowa grupy będzie stale się zwiększać, ponieważ coraz więcej stanów decyduje się na legalizację zakładów sportowych online.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do XLMedia i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem kierowniczym wyższego szczebla oraz wszystkimi pracownikami grupy. Naszym celem będzie przeprowadzenie firmy przez kolejną fazę jej rozwoju i realizacja korzyści płynących ze strategii rozwoju przedsiębiorstwa – skomentował swoją nominację King.

tagi:XLMedia