Ogolna 28 września 2021

DAZN stworzy własnego bukmachera. Na jakim rynku będzie dostępny?

Globalna platforma streamingu sportowego DAZN poszukuje osoby, która mogłaby pełnić funkcję wiceprezesa ds. zakładów i gier. Na tej podstawie i nie tylko można sądzić, że światowy gigant zamierza stworzyć własnego bukmachera.

Opis stanowiska

Ogłoszenie pojawiło się w ubiegłym tygodniu. Z jego opisu można wnioskować, że nowy pracownik byłby odpowiedzialny za proces tworzenia nowego operatora.

DAZN od pięciu lat zmienia sposób postrzegania sportu. Teraz rozpoczynamy nowy, ekscytujący etap naszej podróży. Jako nasz wiceprezes ds. produktu […..] twoim celem będzie wykorzystanie wyjątkowej szansy, jaką ma teraz DAZN. Mianowicie chcemy stworzyć bukmachera światowej klasy. Wraz z prawami sportowymi na jednych z najbardziej ekscytujących rynków na świecie jest to jak najbardziej możliwe… – czytamy w ogłoszeniu.

Co ciekawe DAZN zatrudnił już Iana Turnbulla jako wiceprezesa ds. zakładów i gier na początku tego miesiąca. Turnbull wcześniej zajmował stanowiska związane z zakładami sportowymi w Entain i Amazon Web Services.

O jaką licencję będzie się starał nowy bukmacher?

Firma ma mieć siedzibę w Londynie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa celem jest rynek amerykański. Tam bowiem DAZN ma najważniejsze prawa telewizyjne (zwłaszcza sporty walki), a także sama wartość rynku cały czas wzrasta.

Co ciekawe inwestycja DAZN w bukmachera wcale nie powinna dziwić, ponieważ na początku tego roku firma zatrudniła dyrektora ds. hazardu, Shaya Segeva na stanowisko dyrektora generalnego. Z kolei już w sierpniu inny dyrektor, James Rushton powiedział BBC, że DAZN zwiększy przychody, rozszerzając portfolio swoich usług o zakłady sportowe.

Warto również wspomnieć, że DAZN ma hazardowe korzenie. Niegdyś firma była częścią kluczowego dostawcy danych dla bukmacherów, Perform. Dostawca ten został sprzedany STATS w 2019 roku, wówczas DAZN skupił się głównie na streamingu. Jednak wcześniej w 2017 roku połączona grupa uruchomiła brytyjskiego bukmachera online o nazwie DabbleBet. Produkt przetrwał około 18 miesięcy.

tagi:DAZN