Ogolna 16 sierpnia 2022

Disney nadal pracuje nad dużym projektem bukmacherskim

CEO Disneya, Bob Chapek poinformował, iż firma nadal prowadzi rozmowy z wieloma platformami w sprawie potencjalnego uruchomienia nowej oferty zakładów sportowych z udziałem marki ESPN. 

Disney pracuje nad dużym projektem

W trakcie prezentacji, na której Disney przedstawił wyniki za drugi kwartał, Bob Chapek poruszył temat wejścia firmy na rynek zakładów sportowych: – Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z wieloma różnymi platformami, aby stworzyć produkt idealny na silnie konkurencyjnym rynku bukmacherskim. 

– Odkryliśmy, że nasi użytkownicy, którzy nie ukończyli 30 roku życia, bezwzględnie wymagają tego typu narzędzia w ogólnym portfolio oferty ESPN. Ciężko nad tym pracujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli coś ważnego do ogłoszenia w zakresie naszego partnerstwa. Współpraca pozwoli nam uzyskać dostęp do tego strumienia przychodów.

Disney na rynku zakładów sportowych

Disney działa na rynku zakładów sportowych za pośrednictwem ESPN, który we wrześniu 2020 roku zawarł umowę z DraftKing oraz William Hill. Zgodnie z tym porozumieniem, ESPN promuje codzienne aktualizacje dotyczące sportów fantasy DraftKings, podczas gdy umowa z William Hill dotyczy udostępniania kursów bukmacherskich.