Ogolna 8 lutego 2023

DoubleDown z dużymi stratami w 2022 roku. W tle przegrana sprawa w Waszyngtonie

Firma DoubleDown odnotowała duże straty w 2022 roku. To pokłosie m.in. ugody prawnej, która miała miejsce w Waszyngtonie. 

Duże starty DoubleDown

Firma DoubleDown odnotowała stratę netto w wysokości 237,7 miliona dolarów w roku finansowym 2022 roku. Taki rezultat wynika m.in. z jednorazowych opłat związanych z ugodą prawną w Waszyngtonie i utratą wartości firmy. W sierpniu ubiegłego roku, DoubleDown oraz jej była spółka macierzysta – IGT osiągnęły porozumienie w sprawie zapłaty 415 miliona dolarów w kwestii rozstrzygnięcia pozwu zbiorowego w stanie Waszyngton.

Zgodnie z ustaleniami, IGT przekazało 269,8 miliona dolarów, natomiast DoubleDown 145,25 miliona dolarów, z czego druga kwota została uwzględniona w całorocznych wynikach DoubleDown. Ponadto firma odnotowała również jednorazową utratę wartości firmy w wysokości prawie 270 miliona dolarów.

Był optymizm

W momencie uzgodnienia ugody w Waszyngtonie, dyrektor naczelny DoubleDown – Keuk Kim był optymistą co do wyników grupy w 2022 roku, zwracając uwagę m.in. na transakcję związaną z przejęciem SuprNation: – Nasze przychody w całym 2022 roku w wysokości 321 miliona dolarów oznaczają wzrost o ponad 17% w porównaniu z całym 2019 rokiem, ostatnim porównywalnym okresem przed pandemią. Chociaż globalna presja inflacyjna i obawy przed recesją mogą w umiarkowanym stopniu wpływać na wydatki uznaniowe, uważamy, iż nasze atrakcyjne opcje gier i lojalność graczy zapewnia nam korzystną pozycję, aby pozostać wiodącą firmą hazardową.

Patrząc w przyszłości, jesteśmy podekscytowani potencjałem naszego niedawno ogłoszonego przejęcia SuprNation, które pozwala nam wejść na rynek iGamingu i rozszerzyć naszą międzynarodową obecność, szczególnie na regulowanych rynkach europejskich. Oczekujemy zamknięcia tej transakcji w nadchodzących miesiącach – mówi Kim.

Przychody DoubleDown było o 11,6% niższe rok do roku i wyniosły 321 miliona dolarów w porównaniu z 363,2 miliona dolarów w 2021 roku. Koszty operacyjne firmy były o 140% wyższe i wyniosły 634,9 miliona dolarów. W dużej mierze wpływa na to koszt rozliczenia prawnego i utratą wartości firmy.

Dodaj komentarz