Ogolna 9 maja 2022

DraftKings ze sporym wzrostem przychodów w pierwszym kwartale 2022 roku

autor: Mateusz Mazur
DraftKings odnotował w pierwszym kwartale 2022 roku przychody w wysokości 417 mln dolarów. Jest to wzrost o 34% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. 

Zakłady na urządzeniach mobilnych

Na szczególną uwagę zasługują przychody w segmencie B2C, gdzie firma zanotowała aż 44-procentowy wzrost w porównaniu z 2021 rokiem. W pierwszym kwartale 2022 roku wyniosły one aż 404 mln dolarów. Na tym nie koniec dobrych wieści dla DraftKings. Skorygowana EBITDA przewyższyła bowiem oczekiwaną stopę wzrostu o ponad 12%.

Wzrost finansowy grupy nie jest zaskakujący, bowiem w ostatnim czasie liczba miesięcznych unikalnych graczy (MUP) operatora wzrosła do dwóch milionów dziennie. Średni przychód z każdego MUP wyniósł w pierwszym kwartale 67 dolarów, co oznacza wzrost o 11% w stosunku do 2021 roku

Osiągnięcie takiego poziomu przychodów z pewnością ułatwiło wejście DraftKings na rynek mobilnych zakładów sportowych w Nowym Jorku. Firma umożliwia obecnie zawieranie zakładów za pomocą urządzeń mobilnych mieszkańcom 17 stanów. Grupa nie kryje także ekscytacji faktem, że mobilne zakłady zostały w ostatnim czasie zalegalizowane w Kansas, a podobne kroki podjąć chcą w najbliższym czasie władze Kalifornii.

Optymistyczne perspektywy

Zadowolenia z wyników firmy w pierwszym kwartale 2022 roku nie kryje dyrektor finansowy Draft Kings, Jason Park: – Jesteśmy zadowoleni z tak wysokich przychodów i wysokości skorygowanego wskaźnika EBITDA w pierwszym kwartale. Jest to przede wszystkim efekt postawy naszych klientów i naszą własną zdolnością do zmaksymalizowania efektywności. 

Park zapowiada ponadto, że w związku z wynikami finansowymi osiągniętymi przez DraftKings, firma będzie w kolejnych miesiącach mierzyć nieco wyżej. Prognozy dotyczące przychodów za cały 2022 rok wrosły o 50 mln dolarów, natomiast skorygowany wskaźnik EBITDA o 75 mln dolarów.

Dodaj komentarz