Ogolna 31 marca 2023

Duński regulator współpracuje z Facebookiem w walce z nielegalnymi operatorami

Duński regulator Spillemyndigheden nieustannie walczy z nielegalnymi operatorami, wykorzystując przy tym m.in. swoją współpracę z Facebookiem. 

Walka z operatorami bez licencji

Od otwarcia duńskiego rynku w 2012 roku, krajowy organ regulacyjny próbuje blokować strony operatorów bez licencji, które skierowane są do duńskich konsumentów. Regulator poinformował, iż w 2022 roku zablokował rekordową liczbę 82 stron nielegalnych operatorów.

To znacznie lepszy wynik od rezultatu z 2021 roku, który był dotychczasowym rekordem. Dwa lata temu Spillemyndigheden zablokował 55 witryn. W ubiegłym roku urząd przeprowadził szereg dochodzeń oraz eksperymentował z wykorzystaniem osób trzecich, ale ostatecznie doszedł do wniosku, że podmiot prywatny nie był w stanie wykazać się większą skutecznością niż jednostka ds. zwalczania nadużyć finansowych.

Współpraca z Facebookiem

Duński regulator zauważył również, że nielegalny hazard coraz częściej organizowany jest za pośrednictwem grup na Facebooku, a także za pomocą reklam w wynikach wyszukiwania w Google. W związku z tym, Spillemyndigheden rozpoczął współpracę z Facebookiem w celu zamknięcia grup lub usunięcia postów promujących nielegalny hazard.

Choć do tej pory regulator nie nawiązał podobnego partnerstwa z Google, Spillemyndigheden podkreślił, iż jest w trakcie uzgadniania pewnych porozumień – Urząd ds. hazardu pracuje nad nawiązaniem większej współpracy z innymi mediami, w których widzimy, że ma miejsce nielegalny hazard lub rozpowszechnianie nielegalnego hazardu. 

Dodaj komentarz