[DUŻY NEWS] Licencja na UK National Lottery przyznana czeskiej grupie Allwyn
Czeski operator Allwyn zdobył licencję na prowadzenie brytyjskiej National Lottery.
![[DUŻY NEWS] Licencja na UK National Lottery przyznana czeskiej grupie Allwyn](https://interplay.pl/content/uploads/2022/03/the-national.jpg)
Komisja ds. Hazardu oświadczyła we wtorek, że Allwyn, wcześniej znany jako Sazka, został wyznaczony jako „preferowany kandydat” do prowadzenia loterii, gdy wygaśnie obecna licencja w 2024 roku. Tym samym po raz pierwszy za obsługę National Lottery nie będzie odpowiadała Camelot.
Kto walczył o licencję?
Z największych firm wspomniany Camelot, włoski operator loterii Sisal i potentat medialny Richard Desmond. Ostatecznie zwyciężył Allwyn, ale Camelot został wyznaczony jako kandydat rezerwowy. Jeśli więc Allwyn nie będzie w stanie zrealizować kontraktu, to w jego miejsce pojawił się Camelot.
– Naszym priorytetem było przeprowadzenie konkursu, który przyciągnie silne grono kandydatów. Po otrzymaniu największej liczby zgłoszeń od 1994 roku jasne jest, że cel ten udało się nam osiągnąć – powiedział Andrew Rhodes, dyrektor generalny komisji.
Konflikt na Ukrainie, a licencja
Komisja zaznaczyła, że jest zadowolona, iż żaden wniosek nie został objęty sankcjami związanymi z konfliktem na Ukrainie, po tym, jak okazało się, że właściciel Sazki, czeski biznesmen Karel Komarek, prowadził gazową spółkę joint venture z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom.
Przypomnijmy, że licencja na National Lottery stanowi jeden z najbardziej lukratywnych kontraktów rządowych oferowanych w Wielkiej Brytanii. Warto podkreślić również, że jest jedną z największych loterii na świecie. Potwierdza to fakt, że do marca 2021 Camelot osiągnął sprzedaż w wysokości 8,3 miliarda funtów.
