Bukmacherka 30 stycznia 2024

Dwóch gigantów powalczy o piłkarski pakiet [NASZ NEWS]

Fortuna i Superbet powalczą o prawa do sponsoringu tytularnego rozgrywek pierwszej ligi oraz Pucharu Polski. Obecnie trwają rozmowy zainteresowanych stron z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Decyzję powinniśmy poznać niebawem.

Współpraca FORTUNA Online Zakłady Bukmacherskie z Pierwszą Ligą Piłkarską rozpoczęła się w marcu 2017 roku, kiedy to bukmacher został oficjalnym sponsorem rozgrywek. Ponad rok później, w lipcu 2018 roku, firma została sponsorem tytularnym ligi i od tamtej pory rozgrywki noszą nazwę Fortuna 1. Liga.

Jeden z największych legalnych bukmacherów sponsoruje również rozgrywki o Fortuna Puchar Polski. Jak się dowiedzieliśmy, jest zainteresowany przedłużeniem umowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Prowadzimy rozmowy z PZPN i na obecnym etapie nie chcielibyśmy opowiadać o szczegółach. Prosimy o kontakt w tej sprawie w najbliższej przyszłości – powiedział nam Bartosz Kania, Acquisition Specialist w Fortuna.

Wiemy, że PZPN chciałby sprzedać prawa do nazwy rozgrywek w pakiecie. To oznacza, że potencjalny nabywca obejmie sponsoringiem tytularnym rozgrywki pierwszej ligi, Pucharu Polski, a także zmagania w futbolu kobiecym.

Od sezonu 2024/2025 wyżej wymienione rozgrywki będą transmitowane w TVP Sport, a także stronie internetowej TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej. Wszystkie mecze zaplecza PKO BP Ekstraklasy będą dostępne bez żadnych opłat w sieci. To powoduje, że liga stanie się jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla sponsorów i kibiców.

Jednak nie tylko Fortuna liczy się w walce o pierwszą ligę i puchar. Poważnym kandydatem jest Superbet, który chciałby jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję na krajowym rynku. Od jakiegoś czasu skutecznie włączył się do walki z gigantami i zaczyna coraz bardziej na nich naciskać. Ewentualny sponsoring najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Polsce byłby poważnym sygnałem wysłanym konkurencji.

Kandydaci mogą składać swoje oferty PZPN. Ostateczną decyzję podejmie związek. Władze na czele z prezesem Cezarym Kuleszą i sekretarzem generalnym Łukaszem Wachowskim mają twardy orzech do zgryzienia. Niebawem powinniśmy dowiedzieć się, czy w przyszłym sezonie nadal używać będziemy nazwy Fortuna 1.liga, a może jednak Superbet 1.liga…

Dodaj komentarz