Loterie 19 kwietnia 2022

Dzięki Zakładom Specjalnym Totalizatora Sportowego na wsparcie Ukrainy trafi ponad 4,2 mln zł

W niedzielę 17 kwietnia odbyło się losowanie kończące drugą turę Zakładów Specjalnych Totalizatora Sportowego, z których cały przychód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Przypomnijmy, że pierwsza tura rozpoczęła się 18 marca, a druga 4 kwietnia. Dzięki klientom Totalizatora, którzy wzięli udział w Zakładach Specjalnych, na wsparcie Ukrainy zostanie przekazane łącznie 4 270 904 zł, a w tym – 2 260 640 zł ze sprzedaży na pierwsze losowanie oraz 2 010 264 zł ze sprzedaży na drugie losowanie.  

W niedzielnym losowaniu (17 kwietnia) padły następujące liczby: 9, 12, 28, 35, 37. Ten zestaw pięciu liczb znalazł się w zakładzie osoby, która zagrała w punkcie LOTTO przy ul. Świętego Rocha 262 w Częstochowie, wygrywając tym samym 502 566,00 zł. Szczegółowe informacje o wynikach i wygranych w losowaniach Zakładów Specjalnych znajdują się tu: https://www.lotto.pl/zaklady-specjalne/wyniki-i-wygrane.

Po raz pierwszy w 66-letniej historii Totalizatora Sportowego wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży Zakładów Specjalnych (z wyłączeniem obowiązkowych dopłat) spółka przekaże na cel społeczny, którym w tym przypadku jest pomoc Ukrainie. Zostaną one przeznaczone m.in. na doraźną pomoc dzieciom i ich opiekunom będącym w Polsce, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Mowa o przysposobieniu do podjęcia pracy w Polsce, nauce języka polskiego, wsparciu działań integracyjnych itd.

Wszelkie koszty organizacji gry, w tym wartość wygranych, pokrył Totalizator Sportowy, a zatem 8 z 10 zł wydanych przez gracza na zakład trafi na wsparcie Ukrainy. Pozostałe 2 zł to kwota dopłat, które trafią m.in. na rozwój polskiego sportu i kultury.

Zakłady Specjalne są organizowane przez Totalizator Sportowy z ważnych powodów. W przypadku zakończonej właśnie edycji każdy, kto nabył zakład, mógł wspomóc obywateli Ukrainy, a jednocześnie zyskać szansę na wygraną. Zakład kosztował 10 zł (w tym 2 zł to dopłaty). Wygrane są wypłacana za trafienie trzech, czterech lub pięciu liczb, a ich wysokość zależała od kwoty stawek wpłaconych przez graczy.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od 66 lat realizuje misję działania na rzecz społeczeństwa. W dużej mierze dotyczy ona sportu i kultury, ale jako firma odpowiedzialna społecznie, wielokrotnie niosła pomoc także w innych obszarach. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę spółka – wraz z Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej, której jest fundatorem – podjęła działania, których celem było, jest i będzie wsparcie Ukrainy oraz jej mieszkańców.

Działania pomocowe zrealizowane na rzecz Ukrainy są aktualizowane na bieżąco w specjalnej zakładce na stronie Totalizatora Sportowego.