E-Sport 30 października 2020

Edu Esports League to od dziś AZS Edu Esports! Startują zapisy na nowy sezon

Ogólnopolskie esportowe mistrzostwa szkół wyższych wchodzą na wyższy poziom. Do struktury Edu Esports League w roli współorganizatora dołącza dziś Akademicki Związek Sportowy, a rozgrywki zmieniają nazwę na AZS Edu Esports. Otwarto zapisy na nowy sezon, który przyniesie sporo zmian.

Studenci z całego kraju mogą szykować formę w League of Legends i Counter-Strike’a. W listopadzie rozpocznie się czwarty sezon rozgrywek Edu Esports, prowadzonych od teraz wspólnymi siłami Esports Association i Akademickiego Związku Sportowego. O ile w poprzednich latach rywalizowały ze sobą oficjalne reprezentacje 18 szkół wyższych, sezon 2020/2021 otwarty będzie na wszystkie uczelnie, przy których działają kluby AZS.

Uczestnictwo wiąże się bowiem z wyrobieniem legitymacji AZS, która niesie za sobą szereg korzyści, w tym ubezpieczenie NNW i zniżki u partnerów organizacji. To także możliwość poznania nowych i uprawiania ulubionych dyscyplin sportu w 2 tysiącach sekcji sportowych w blisko 200 klubach AZS w całej Polsce.

Zmienia się nie tylko nazwa, ale także format ligi. To za sprawą nowego rozdania w University Esports Masters – akademickim odpowiedniku Ligi Mistrzów w LoLa, gdzie Polskę reprezentują najlepsze zespoły AZS Edu Esports. Szczegóły ujawnione zostaną w nadchodzących dniach.

Zapisy na sezon 2020/2021 są otwarte na polskiesport.pl/eduesports i potrwają do 14 listopada. Bieżące informacje na temat rozgrywek dostępne będą na Facebooku i Twitterze AZS Edu Esports.