Ogolna 7 marca 2023

EGBA opublikowało ogólnoeuropejskie wytyczne dotyczące przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) opublikowało swój pierwszy zestaw ogólnoeuropejskich przepisów, które mają pomóc branży gier hazardowych online w walce z praniem brudnych pieniędzy na Starym Kontynencie. 

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Wytyczne przedstawione przez Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) zawierają przydatne oraz specyficzne dla branży porady dotyczące tego, w jaki sposób operatorzy gier hazardowych online powinni postępować z ocenami ryzyka klienta i działalności.

Nie brakuje również informacji dotyczących procedur zachowania należytej staranności wobec klienta, zgłaszania podejrzanych transakcji, prowadzenia dokumentacji oraz innych kluczowych obszarów wymagających ścisłej zgodności z przepisami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Zaangażowanie EGBA

W takich słowach opublikowane wytyczne komentuje dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych EGBA, Ekaterina Hartmann: – W związku z tym, iż wyrafinowana przestępczość finansowa stale ewoluuje, publikacja wytycznych AML pokazuje zaangażowanie EGBA w zapewnienie aktywnego udziału europejskiego sektora gier hazardowych w walce z przestępczością finansową. Obecnie brakuje wytycznych dla poszczególnych sektorów, które pomogłyby europejskim operatorom gier hazardowych online w ich wysiłkach na rzecz zgodności z AML. Te wytyczne stanowią cenne narzędzie do wypełnienia luki i pomagają operatorom osiągnąć najwyższe możliwe standardy.

Członkowie EGBA są zobowiązani do corocznego składania raportu na temat tego, jak radzą sobie z przestrzeganiem zasad. Stowarzyszenie zaprasza również innych operatorów do przyłączenia się do inicjatywy.

tagi:EGBA

Dodaj komentarz