Ogolna 20 kwietnia 2021

Ekspansja Bettsona na amerykańskim rynku. Firma nabyła pakiet akcji Strive Platform

Betsson nabył 35% udziałów w platformie TG Lab Strive Platform za 6,5 ​​mln USD w ramach strategicznego przedsięwzięcia mającego na celu wsparcie planów ekspansji na rynku północnoamerykańskim.

Ekspansja na amerykański rynek

Przejęcie jest częścią szerszego partnerstwa z dostawcą technologii igaming i deweloperem TG Lab, uzgodnionym w czwartym kwartale 2020 roku. Umowa ta daje firmie Betsson dostęp do systemu zarządzania kontami graczy (PAM) firmy TG Lab w celu wsparcia jej wprowadzenia na rynek amerykański.

Od czasu zawarcia tego partnerstwa, TG Lab stworzyło Strive, podmiot skupiający się na Ameryce Północnej, obejmujący technologię PAM, prawa własności intelektualnej i wiedzę rynkową.

Innowacyjność

Bukmacher Betsson jako pierwszy zostanie zintegrowany ze Strive PAM w ramach transakcji przejęcia.

Ta inwestycja to kolejny  kamień milowy w wejściu na amerykański rynek. Ruch ten pozwoli naszej firmie na wsparcie marki Betasafe w Kolorado, a także rozszerzy ogólną ofertę Betssona na rynku amerykańskim – powiedział Pontus Lindwall, dyrektor generalny Betsson.

Kupno kolejnych udziałów w Strive

Zgodnie z umową, po premierze Betssona w USA, planowanej na drugą połowę 2021 roku, operator będzie miał możliwość zwiększenia swojego udziału akcji w Strive o kolejne 5% za 1,0 mln USD.

Poza tym Betsson, który nabył początkowy pakiet udziałów za pośrednictwem swojej spółki zależnej Betsson Perch Investments AB, udzieli również Strive zamiennej pożyczki udziałowca w wysokości 2,5 mln USD.

Umowa została zawarta po tym, jak Betsson w tym miesiącu kupił również 50% udziałów w JDP Tech, firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania, która jest właścicielem zastrzeżonej platformy technologicznej do obsługi płatności w Ameryce Łacińskiej.

Dodaj komentarz