Ogolna 24 sierpnia 2022

Ekspansja Paysafe na rynki Ameryki Południowej

Platforma płatnicza Paysafe wprowadziła swoje rozwiązania ecash w Argentynie. To kolejny krok firmy, który ma wzmocnić jej pozycję w regionie Ameryki Łacińskiej. 

Wejście Paysafe na rynek w Argentynie

Rozwiązanie płatnicze paysafecard pozwala użytkownikom na bezpieczne zakupy towarów i usług. Polega na użyciu gotówki do przedpłaconych kuponów z 16-cyforowym kodem przed dodaniem salda na ich konto myPaysafe. Około 76% Argentyńczyków nie posiada karty kredytowej, a około 20% nie ma także konta depozytowego.

Możliwość korzystania z gotówki z paysafecard jest jednocześnie dostępem do nowych klientów, którzy wcześniej byli wykluczeni właśnie z powodu braku karty kredytowej i/lub konta bankowego. Takie rozwiązanie zapewnia tym osobom dostęp do gier hazardowych, mediów społecznościowych oraz usług rozgrywkowych.

– Jesteśmy podekscytowani tym, że ponownie działamy w Argentynie, a więc tam gdzie ecommerce oraz internetowe usługi finansowe szybko się rozwijają. Widzimy tutaj ogromny potencjał i chcemy pomóc naszym międzynarodowym partnerom handlowym zapewnić odpowiednie opcje płatności dla swoich klientów – przyznał Prezes Paysafe ds. portfeli cyfrowych, Chirag Patel.

Dodajmy, że takie rozwiązanie następuje po niedawnych przejęciach przez Paysafe firm płatniczych z Ameryki Łacińskiej – SafteyPay oraz PagoEfectivo.

Wyniki finansowe Paysafe

W tym miesiącu Paysafe opublikował swoje wyniki finansowe na drugi kwartał 2022 roku. Poinformowano o marginalnym spadku przychodów – wyniosły one 378,9 mln dolarów, co stanowi spadek dokładnie o 1% w ujęciu rok do roku. Pomimo tego, firma odnotowała 3% wzrostu przychodów w oparciu o stałą walutę.

W raporcie przedstawiono także najważniejsze wydarzenia operacyjne, w tym wejście na rynek iGaming w stanie Arkansas z BetSaracen oraz mianowanie Roba Gatto na stanowisko Dyrektora ds. Przychodów.

Dodaj komentarz