E-Sport 19 kwietnia 2019

Ekspansja Totalizatora Sportowego na rynku esportowym

autor: MR
O zaangażowaniu Totalizatora Sportowego w esport pisaliśmy już wcześniej. Stoisko Lotto zagościło na katowickim IEM-ie, gdzie gościem był nawet sam premier Mateusz Morawiecki. Widać było, że Totalizator traktuje kwestię sportów elektronicznych bardzo poważnie. LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów jest kolejnym krokiem w ekspansji przedsiębiorstwa w prężnie rozwijającej się gałęzi rozrywki.

Nowopowstałe rozgrywki pod egidą Totalizatora Sportowego to rywalizacja czterech drużyn w Counter Strike Global Offensive. Popularne CS:GO to jeden z najczęściej granych tytułów w naszym kraju, a rozgrywki esportowe przyciągają sporą widownię. LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów to efekt nowej współpracy Totalizatora z Game Jam Square, czyli eventem skierowanym do miłośników gier i całej otoczki związanej z tą tematyką.

W samym turnieju obejrzymy cztery najlepsze polskie drużyny. Do zwycięzców Polskiej Ligi Esportowej (AGO Esports), ESL Mistrzostw Polski (devils.one) oraz triumfatorów GG League (x-kom) dołączy piątka, która otrzyma dziką kartę. Rozgrywki odbędą się na warszawskim Służewcu w dniach 26-28 kwietnia, a pula nagród wyniesie 70 tysięcy złotych.

Wspieranie sportu to dla Totalizatora Sportowego żadne novum. Teraz jednak właściciel marki LOTTO wchodzi także w esport mocno zaznaczając swoje miejsce w szeregu mecenasów sportu. Oprócz wspomnianego eventu Totalizator już wcześniej został sponsorem wszystkich transmisji z turniejów organizowanych przez ESL (ESL Pro League, ESL One oraz IEM 2019). To jednak nie wszystko, już 27 kwietnia na specjalnej konferencji prasowej ma zostać ogłoszona niespodzianka dotycząca dalszych działań marki w esporcie.