Loterie 21 maja 2024

Eksperci z kancelarii BCLA z zezwoleniem na nadzorowanie loterii promocyjnych

autor: Adrian Janiuk
Eksperci z kancelarii BCLA (Bisiorek Cieśliński i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni), Michał Bisiorek i Dominika Bura otrzymali zezwolenie na nadzorowanie loterii promocyjnych i od tej pory będą mogli czuwać nad prawidłowym przebiegiem loterii.

BCLA Bisiorek Cieśliński i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni od lat doradzają firmom prowadzącym działalność hazardową, w szczególności w zakresie zakładów wzajemnych oraz kasyn. Teraz kancelaria BCLA poszerzyła działalność i będzie wspierać klientów również w zakresie organizacji loterii promocyjnych.

Od 20 maja eksperci z kancelarii BCLA, Michał Bisiorek i Dominika Bura otrzymali zezwolenie na nadzorowanie loterii promocyjnych i od tej pory będą mogli czuwać nad prawidłowym przebiegiem loterii.

Do tej pory nie prowadziliśmy działalności związanej z loteriami promocyjnymi. Żeby móc to robić potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie, które jest związane z rezerwowaniem loterii. Takie loterie zazwyczaj organizują podmioty trzecie, ale ktoś musi wziąć odpowiedzialność za daną loterię promocyjną. Chodzi o to, żeby loteria była prowadzona zgodnie z ustawą o grach hazardowych – powiedział Michał Bisiorek i dodał:

Żeby prowadzić nadzór nad taką loterią trzeba przejść specjalne przeszkolenie z loterii promocyjnych. Uzyskaliśmy takie uprawnienia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować kolejną usługę dla klientów związaną z nadzorem nad loteriami promocyjnymi. Jest to o tyle istotne, że osoba nadzorująca też realnie ponosi odpowiedzialność za prawidłowe przeprowadzenie loterii. Z kolei klient, dla którego prowadzi się taką loterię jest z tej odpowiedzialności zwolniony – przyznał nasz rozmówca.

Teoretycznie każdy może przejść takie szkolenie. Są specjalne podmioty, które wydają certyfikaty potwierdzające odbycie takiego szkolenia. Wiąże się to jednak z posiadaniem wiedzy o grach hazardowych. W praktyce de facto przechodzą je wyspecjalizowani specjaliści, którzy znają przepisy prawa o grach hazardowych – podkreślił Bisiorek.

Kancelarię BCLA tworzą utalentowani prawnicy – profesjonaliści, którzy doradzają klientom z sektorów: nieruchomościowego, budowlanego, gier hazardowych, transportowo-logistycznego, energetycznego, nowych technologii.

Dodaj komentarz