Wyścigi konne 21 lipca 2020

Emiliano Zapata najlepszy w prestiżowym wyścigu

Zwycięzcą Memoriału Fryderyka Jurjewicza został Emiliano Zapata pod czeskim dżokejem Tomášem Lukáškiem.

Tradycyjnie wielkie emocje towarzyszyły wszystkim kibicom podczas najważniejszej gonitwy pierwszej części sezonu dla najlepszych milerów w Polsce – Memoriałowi Fryderyka Jurjewicza.

Relacja z wyścigu

Dokładna relacja z tego emocjonującego wyścigu została zamieszczona na stronie organizatora Tor Służewiec: – Bardzo solidne tempo podyktował Medrock, za którym po chwili uplasował się gość z Niemiec – Vatenko. Pozostałe konie galopowały mocno zgrupowane. Przed wyjściem na prostą po zewnętrznej mocno poprawiła ubiegłoroczna zwyciężczyni tej gonitwy – Incepcja. Blisko były już także mocno liczone Umberto Caro i Emilano Zapata. Jeźdźcy prowadzili tę dwójkę bardzo spokojnie. Jako pierwszy atak rozpoczął Stefano Mura na Umberto Caro, jednak Emiliano Zapata galopował pod Lukáškiem niezwykle lekko. Czech doskonale wiedział, kiedy rozpędzić ogiera (wygrał na nim już w ub. roku) i gdy dał sygnał, Emiliano Zapata skoczył do przodu. Z łatwością oderwał się od rywali i wygrywał niezagrożony. Umberto Caro tymczasem zgubił rytm i do końca musiał zaciekle walczyć o drugie miejsce. Ostatecznie ta sztuka mu się nie udała, ponieważ tuż przed celownikiem pokonał go atakujący z końca stawki Windsor Beach pod polskim czempionem Szczepanem Mazurem.

„Koń dla każdego”

Ciekawostką jest fakt, że zwycięzca, który jest trenowany przez Emila Zaharieva, pochodzi ze stajni “Koń dla każdego” – ciekawego projektu założonego przez właścicieli i samego trenera. Grupa zrzesza grupę miłośników koni, którzy wspólnie inwestują w folbluty, wykupując w nich procentowy udział.

Fot. torsluzewiec.pl