Ogolna 19 stycznia 2023

Entain opuści rynki, na których nie ma krajowych regulacji

Gigant branży hazardowej Entain poinformował, iż przyspieszy proces dotyczący opuszczenia rynków, na których nie ma lub nie są planowane krajowe regulacje. 

Konkretny plan

Trzy lata temu firma Entain poinformowała, iż do końca 2023 roku zamierza ustalić wszystkie swoje przychody z rynków regulowanych lokalnie. Choć od tego momentu Entain wycofał się z wielu nieregulowanych rynków, operator nadal działał w obszarach, które nie posiadały konkretnych, krajowych przepisów, jak chociażby Brazylia.

Entain poinformował, iż zamierza przyspieszyć proces, opuszczając kilka pozostałych rynków, na których sytuacja związana z krajowymi regulacjami jest niejasna. Firma planuje jednak pozostać w paru miejscach, gdzie spodziewa się zmian w przepisach.

Kontynuacja strategii

W takich słowach proces przyspieszenia wycofania się z nieregulowanych rynków skomentował prezes Entain, Barry Gibson: – W ramach głębokiego i dalekosiężnego programu transformacji, który Entain przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat, podjęliśmy decyzję w 2020 roku, aby działać wyłącznie na rynkach regulowanych na poziomie krajowym. Dzisiejsze ogłoszenie jest zatem kontynuacją tej strategii i powinno być traktowane jako wyraźna demonstracja zaangażowania firmy Entain w przestrzeganie najwyższych standardów odpowiedzialności korporacyjnej, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa graczy.

tagi:Entain

Dodaj komentarz