Ogolna 17 stycznia 2023

Entain oraz McLaren F1 Team ruszają ze specjalnym programem dla kobiet

Gigant branży hazardowej Entain oraz McLaren F1 Team ogłosili uruchomienie wspólnego programu przeznaczonego dla kobiet o nazwie Returnship. Ma on na celu ożywienie karier kobiet w sektorze STEM.

Nowy program

Firma Entain oraz McLaren F1 Team w ramach programu Returnship uruchomili specjalną aplikację, która pomoże kobietom w powrocie do pracy, a konkretniej w sektorze STEM. Choć reprezentacja kobiet w we wspomnianej grupie cały czas rośnie, nadal istnieje znaczna nierównowaga płci. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii w sektorze STEM kobiety stanowią zaledwie 24%.

W związku z tym, istnieje pilna potrzeba zmiany postrzegania karier w STEM poprzez stworzenie kobietom większych możliwości w tej dziedzinie. Program Returnship to kolejny krok, który może pomóc w przeprowadzeniu reorganizacji.

O Returnship wypowiedziała się CEO Entain, Jette Nygaard-Andersen: – Połączenie technologii, sportu i rozrywki oraz chęć wspierania utalentowanych kobiet powracających na rynek pracy sprawiły, że uruchomienie tego zupełnie nowego programu z naszym partnerem, firmą McLaren, jest oczywistym krokiem. Dzielimy pasję i zaangażowanie w zapewnieniu kobietom platformy umożliwiającej ponowne rozpoczęcie ich karier w STEM. Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi nie tylko wspieramy obecne pokolenie ambitnych kobiet, ale także inspirujemy przyszłe pokolenia dziewcząt do zdobycia wymarzonej roli  w sektorze STEM.

Wymagania

Na ten moment w ramach programu zostanie udostępniona oferta na dziesięć stanowisk w zespole Entain lub McLaren F1 Team na okres sześciu miesięcy. Zaprojektowano to w taki sposób, aby program odpowiadał różnym kobietom na różnych etapach ich karier. Przykładowe stanowiska związane są z programowaniem czy analityką.

Poszukiwane są kandydatki spełniające następujące, minimalne kryteria: Co najmniej 3 miesiące bez zatrudnienia, zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin lub kobiety chcące się przekwalifikować. Ponadto co najmniej 2 lata wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej programu.

Dodaj komentarz