Ogolna 5 grudnia 2022

Entain ponownie uruchamia markę Unirkn

Entain ponownie uruchomił markę zakładów e-sportowych Unikrn. Przypomnijmy, że została ona nabyta w ubiegłym roku z zamiarem dalszej ekspansji na regulowane rynki. 

Marka Unirkn obecna w Brazylii oraz Kanadzie

Na ten moment marka działa w Brazylii oraz w kanadyjskich prowincjach poza Ontario. Po ogłoszeniu transakcji pomiędzy stronami w poprzednim roku, Unikrn został zamknięty, ale obiecano jego powrót w 2022 roku.

– W przeciągu ostatniego roku zespół Entain ściśle współpracował z nami aby stworzyć bezpieczny i zgodny z przepisami produkt, któremu gracze będą mogli zaufać. Dotyczy to również nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie postawili żadnego zakładu – przyznał Justin Dellario, dyrektor generalny Unikrn.

Jak dodał Dellario, uruchomienie Unikrn w Brazylii oraz Kanadzie ma być pierwszym krokiem w celu zdobycia nowych graczy.

– Tak, mogę przyznać, że jest to pierwszy krok w kierunku, którym chcemy podążać. Wprowadzamy platformę do obstawiania gier wideo oraz esportu. Jest ona idealna dla pokolenia nowych graczy i spełnia ich oczekiwania – uważa Dellario.

Według Entain, Unikrn ma kontynuować plany wejścia na nowe, regulowane rynki. Według zapowiedzi miałoby to nastąpić już w 2023 roku.

Kontrowersje wokół Entain

Pozostając w temacie Entain, należy przypomnieć, że wspominany operator wywołuje sporo kontrowersji. Ma to związek chociażby z naruszeniem polskiej ustawy hazardowej. Pomimo oczywistych zasad, witryna, należącego do Entain, bukmachera Bwin pozostawała dostępna dla polskich klientów także po wejściu w życie ustawy hazardowej.

Dodajmy także, że w sierpniu na Entain została nałożona kara grzywny wysokości 17 mln funtów przez brytyjską Komisję ds. Hazardu. To efekt zaniedbania w kwestiach związanych z odpowiedzialnością społeczną oraz zapobiegania praniu brudnych pieniędzy.

Dodaj komentarz