Ogolna 24 lutego 2023

Entain przedstawia nowych członków zarządu

autor: Mateusz Mazur
Entain przedstawił w czwartek dwóch nowych członków zarządu. Zostali nimi Stella David i Rahul Welde.

Zmiany w zarządzie Entain

17 lutego Entain ogłosił, że pełniący rolę dyrektorów nie wykonawczych Mark Gregory oraz Vicky Jarman złożyli rezygnacje z członkostwa w zarządzie Entain, który tym samym zmniejszył się do 9 osób.

W czwartek grupa poinformowała jednak o nominacjach Stelli David i Rahula Welde, którzy docelowo powinni przejąć większość obowiązków Gregory’ego i Jarman. To kolejne zmiany personalne, jakie nastąpiły w Entain. W marcu 2022 roku Peter Isola złożył rezygnację z zarządu, będąc przez wiele lat dyrektorem niewykonawczym.

Nowy skład komitetów

Stella David, która do tej pory zasiadała w fotelu Starszego Niezależnego Dyrektora obejmie stanowisko prezesa komitetu do spraw wynagrodzeń, które do niedawna zajmował Mark Gregory.

Rahul Welde, który od ośmiu miesięcy piastował stanowisko niewykonawczego członka zarządu zostanie teraz członkiem komitetu do spraw wynagrodzeń oraz komitetu do spraw audytu. Na skutek tych zmian skład wspomnianych powyżej komitetów przedstawia się następująco:

Komitet ds. wynagrodzeń:

  • Stella David (Prezes)
  • Virginia McDowell
  • Rahul Welde

Komitet ds. audytu:

  • Pierre Bouchut (Prezes)
  • David Satz
  • Rahul Welde

Kiedy Entain wystartuje w Polsce?

W pierwszej części marca ubiegłego roku poinformowaliśmy, że Grupa Entain wykupiła Totolotka i pod marką Bwin zamierza wystartować w Polsce. Minęło sporo czasu od tej informacji, a oficjalny start miał być zaplanowany na najbliższe dni. Z naszych informacji wynika jednak, że Bwin powróci (marka działała na polskim rynku przed zmianą ustawy w 2017 roku) na początku marca tego roku.

tagi:Entain

Dodaj komentarz