13.01.2023 15:36

Entain przejmuje BetCity

Firma Entain sfinalizowała proces przejęcia holenderskiego przedsiębiorstwa BetCity.

Entain przejmuje BetCity

Zakończenie procesu przejęcia BetCity

Wartość transakcji, o której Entain poinformował już w zeszłym roku, oscyluje w granicach do 450 mln euro, co odpowiada 485 mln dolarów. Spora część tej kwoty, a więc 300 mln euro jest płatne z góry, natomiast kolejna płatność zostanie zrealizowana do 2024 roku – będzie ona opierać się o „10-krotne EBITDA za rok 2023 – pomniejszone o kwoty do tej pory wypłacone”. 

Ostatnia część płatności w wysokości 50 mln euro zostanie dokonana przez Entain w momencie, gdy dojdzie do „dostarczenia synergii i udanych przenosin na platformę Entain”. 

„Ten ruch zapewni klientom bogatą ofertę”

Dyrektor generalny Entain, Jette Nygaard-Andersen, nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z poczynionych kroków: – Cieszymy się, że zakończyliśmy przejęcie BetCity. Jest to silna i doświadczona marka, co w połączeniu z globalną skalą platformy Entain zapewni klientom bogatszą niż do tej pory ofertę interesujących produktów, niebanalne treści i nowe wrażenia. Transakcja ta idealnie wpasowuje się w naszą politykę rozwoju, która zakłada dalszą ekspansję na atrakcyjnych rynkach regulowanych. Nie możemy się doczekać współpracy z Melvinem i zespołem BetCity na rynku holenderskim.

Rok 2022 należał do burzliwych, jeśli chodzi o działalność Entain. Firma nie kryła się z zamiarem zaciągnięcia pożyczki w wysokości miliarda dolarów. Pieniądze miałyby zostać przekazane na rzecz zakupu SuperSport – tę transakcję Entain również ogłosił w zeszłym roku. Ma zostać ona sfinalizowana w czwartym kwartale, a połączenie przedsiębiorstw będzie funkcjonować pod nazwą Entain CEE. 

Na uwagę zasługuje również fakt, że Entain zdecydował się zapłacić 17 milionów funtów na rzecz Brytyjskiej Komisji Hazardowej za niepowodzenia w kwestii odpowiedzialności społecznej oraz w kontekście przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mowa tu zarówno o działalności internetowej, jak i stacjonarnej. 

Komisja ds. Hazardu w swoim raporcie odnotowała fakt powolnej interakcji z niektórymi klientami w sposób, który minimalizuje ryzyko doznania przez nich szkód związanych z uczestnictwem w zakładach wzajemnych. Operator owych zakładów przeprowadził zaledwie jedną konwersację z klientem spędzającym dużo czasu na graniu w godzinach nocnych przez 18 miesięcy. Entain zdeponował w ten sposób 230 845 funtów. 

Niebawem Entain wystartuje na polskim rynku

Warto przypomnieć, że w marcu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Entain przejął licencję Totolotka, a tam samym zakomunikował, że pojawi się na polskim rynku. Już wtedy byłoby wiadomo, że zrobi to pod marką Bwin. Według wiedzy redakcji oficjalny start marki Bwin na polskim rynku nastąpi już w pierwszym kwartale br.

Udostępnij
Bartłomiej Płonka

Bartłomiej Płonka