Bukmacherka 27 czerwca 2024

Entain: w Wielkiej Brytanii kibice nie wierzą w triumf Anglii na Euro 2024

autor: Adrian Janiuk
Tylko jedna piąta brytyjskich kibiców obstawiających EURO 2024 typuje reprezentację Anglii jako zwycięzcę turnieju. Mimo że Anglia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie C, z nowych danych Entain, wynika, że "Synowie Albionu" nie są w ścisłym gronie faworytów do końcowego triumfu.

Z analizy danych dotyczących zakładów sportowych w Wielkiej Brytanii i Europie dotyczących turnieju Euro 2024, globalna grupa zajmująca się zakładami sportowymi ujawnia, że ​​Portugalia jest najbardziej patriotycznym narodem, a 60 procent portugalskich graczy wspiera własną drużynę, a drugie miejsce zajmuje Hiszpania (49%) , Niemcy (44%) i Francja (30%).

Ponad trzy czwarte (76%) patriotycznych typerów w Portugalii obstawia, że ​​ich kapitan i międzynarodowa piłkarska gwiazda, Cristiano Ronaldo, zdobędzie tytuł najlepszego strzelca turnieju – pomimo że jeszcze nie strzelił gola. Żaden inny kraj nie zbliża się do tego poziomu patriotyzmu, ponieważ Ronaldo jest również na szczycie wśród fanów w Niemczech (22%) i Austrii (20%). Jednak 25 procent fanów w Wielkiej Brytanii nadal wspiera kapitana drużyny gospodarzy, Harry’ego Kane’a, bardziej niż Ronaldo i Kyliana Mbappe.

Jak dotąd najbardziej obstawianym meczem turnieju był mecz otwarcia Anglii z Serbią, gdzie wschodząca gwiazda angielskiego futbolu, Jude Bellingham, zapewniła drużynie Trzech Lwów jedyne jak dotąd zwycięstwo.

Zagłębiając się w brytyjskie zakłady bukmacherskie (Ladbrokes i Coral), Entain wyliczył, że odsetek zakładów na to, że drużyna Anglii zgarnie trofeum do domu, spadł z 21% w 2021 r. do 13% w 2024 r., co dodatkowo wskazuje, że Brytyjczycy stracili wiarę w gospodarzy po tym, jak nie udało im się pobudzić kibiców w fazie grupowej.

Bardziej otwarty turniej w porównaniu do EURO 2020, z 21% zakładów na zwycięstwo w Anglii i 22% na Włochy. Gospodarze Niemcy przyciągnęli 14% zakładów na zwycięstwo, a Francja, Anglia, Niemcy i Hiszpania po 13%.

Liczba zakładów długoterminowych zawieranych przez klientów z Wielkiej Brytanii wzrosła ponad dwukrotnie (121%) na EURO 2024 w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r., co odzwierciedla większe zaangażowanie kibiców piłki nożnej i większą pewność co do ich przewidywań dotyczących końcowego wyniku.

Nie da się zaprzeczyć, że Anglicy mieli słaby początek EURO 2024. To właśnie widzimy w danych dotyczących zakładów – ogromny kontrast w porównaniu z najbardziej patriotycznymi krajami, takimi jak Portugalia, Hiszpania i Niemcy, gdzie kibice wspierają swoje drużyny domowe – powiedział Jamie MacDonald, szef działu analiz zakładów sportowych w Entain.

Czy Anglia może odwrócić swój naród? Jest o co grać, ponieważ Anglia w ten weekend wchodzi do 1/8 finału i ma nadzieję zapalić na boisku. Uwielbiamy widzieć, jak nasi klienci są podekscytowani, dobrze się bawią i są rozrywką – o to właśnie chodzi w tym turnieju – dodał MacDonald.

fot. Pressfocus.pl

Dodaj komentarz