Ogolna 7 lipca 2022

Entain ze wzrostem przychodów netto z gier w drugim kwartale 2022 roku

Grupa Entain opublikowała dane dotyczące handlu w drugim kwartale, odnotowując wzrost przychodów netto z gier (NGR) w wysokości 8% w ujęciu rocznym, pomimo spadku online. 

Wyjście z trudnej sytuacji

Entain cały czas podkreśla, jakie piętno na rynek odcisnęła sytuacja związana z COVID-19. Dodatkowo grupa stwierdziła także, że słabsze otoczenie makroekonomiczne zmniejsza wydatki klientów, co wpływa na rozwój online. W efekcie przychody z tego segmentu spadły o 7% w porównaniu zarówno do drugiego kwartału, jak i pierwszego półrocza ubiegłego roku.

Z kolei w przypadku sportu online, Entain odnotowało spadek przychodów o 6% w pierwszym półroczu, podczas gdy w grach ten spadek był jeszcze większy, wynoszący 9%.

Dobra pozycja retailu

Cały czas dobrze wypadają wyniki retailu. W ujęciu rok do roku, segment punktów stacjonarnych Entain odnotował wzrost wskaźnika NGR o 79% w drugim kwartale i aż 243% w pierwszym półroczu. Retail przekroczył oczekiwania Entain i był napędzany przez terminale do gier i samoobsługowe zakłady. Sektor ten odnotował wyraźne odbicie w porównaniu z okresem COVID-19, prowadząc do wzrostu całkowitego NGR w wysokości 18% w pierwszej połowie 2022 roku.

Tak o wynikach mówi Jette Nygaard-Andersen, dyrektor generalny Entain: – Perspektywy makroekonomiczne są niepewne, jednakże podstawowe wyniki naszej działalności cały czas pozostają silne. Dzięki coraz silniejszej bazie klientów i stosunkowo stabilnym przychodom jesteśmy przekonani, że nasza koncentracja na kliencie czy dywersyfikacja pozwolą nam osiągnąć dalszy postęp w realizacji naszej strategii.

***

Przypomnijmy, że należący do grupy Entain bukmacher Bwin miał zaistnieć na polskim rynku dzięki licencji Totolotka. Dość niespodziewanie przez pewien czas strona Bwina była dostępna, co wzbudzało spore kontrowersje w kontekście łamania ustawy hazardowej. Więcej o tym przypadku można przeczytać tutaj.