E-Sport 1 marca 2021

ERBUD wchodzi w świat esportu akademickiego w Polsce

ERBUD wchodzi wświat esportu akademickiego w Polsce i zostaje Partnerem Tytularnym University Esports – EDU... W wiosennej fazie ERBUD University Esports – EDU zobaczymy szesnaście najlepszych akademickich reprezentacji w League of Legends oraz Counter-Strike:Global Offensive.

ERBUD Group i GGTech łączą siły w ramach ERBUD University Esports – EDU, tym samym rozszerzając zasięg akademickich rozgrywek esportowych w Europie. Dzięki temu, Polska dołącza do pozostałych krajów rywalizujących w najważniejszej lidze esportowej skierowanej do studentów na Starym Kontynencie.

Solidne fundamenty

ERBUD Group to jedna z największych grup budowlanych w Polsce. Istnieje ponad 30 lat, zatrudnia 2500 osób, z czego 24% to kobiety. Ma swoje oddziały i spółki w całej Polsce i w Niemczech, prowadzi projekty także w Belgii, Francji, Norwegii czy Holandii. Rocznie realizuje nawet 100 inwestycji.

– ERBUD postanowił wejść w świat e-sportu nie tylko dlatego, że mamy w firmie sporą frakcję zapaleńców „ceesa”, ale też dlatego, że 30 lat temu po to wymyśliliśmy nazwę zaczynającą się na „e”, by dziś móc z tego skorzystać. Na potrzeby akcji jesteśmy więc E-RBUDem – żartuje Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy ERBUD. Firma dołącza do esportowej ligi studenckiej i zostaje Partnerem Tytularnym University Esports – EDU.

Dzięki temu, uczestnicy i fani ERBUD University Esports – EDU będą mogli doświadczyć jeszcze więcej emocji związanych z rozgrywkami akademickimi. Wymierną korzyścią dla zawodników będzie wprowadzenie puli nagród w wysokości 20 tys. złotych, która zostanie rozdzielona pomiędzy trzy najlepsze drużyny w kategorii League of Legends
oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Rozgrywki

Aktualnie rozgrywki wchodzą w fazę wiosenną. Na placu boju zostało po 8 najlepszych drużyn CS:GO i LoL z etapu jesiennego. Studenci reprezentujący swoje uczelnie i kluby AZS mają przed sobą 7 kolejek zmagań online, w których zagrają w systemie każdy z każdym, aby wyłonić po 4 uczestników turnieju finałowego.

Emocje na mapach Counter-Strike’a będziemy oglądać we wtorki i piątki, a rywalizację na Summoner’sRift – w środy, czwartki i niedziele. Wznowienie rywalizacji w sezonie 2020/20201 ERBUD University Esports – EDU już jutro o 19:00. Transmisję będzie można obejrzeć na twitch.tv/esports_assoc.

ERBUD University Esports – EDU jest częścią europejskiego projektu University Esports prowadzonego przez GGTech Entertaiment. W ramach tego ekosystemu rozgrywek akademickich, zwycięzcy krajowych lig esportowych będą mogli konkurować o tytuł najlepszej drużyny w Europie w rozgrywkach University Esports Masters. Więcej
informacji znajdziecie na universityesports.pl.