E-Sport 22 maja 2021

ESPORT NOW Cup – faza grupowa zakończona, przed nami półfinały turnieju

Faza grupowa, trwająca łącznie cztery dni, właśnie dobiegła końca. Do play-offów turnieju przeszli Pompa Team, M1 EDEN, Izako Boars i los kogutos. Teraz czekają nas sobotnie półfinały, a także niedzielny finał, który wyłoni zwycięzcę rozgrywek.

Rozgrywki w grupie A w pełni zdominowali gracze Pompa Teamu, którzy już w pierwszym dniu turnieju zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Zespół prowadzony przez Mikołaja “mouz” Karolewskiego po pokonaniu 2:1 Last Rites zajął pierwsze miejsce w tabeli. Za nimi uplasowali się z kolei gracze los kogutos, którzy w decydujących spotkaniach wygrali 2:1 z PGE Turowem oraz 2:0 Last Rites.

W grupie B już przed startem można było wskazać zdecydowanego faworyta, czyli Izako Boars, którzy ostatecznie nie zawiedli i wygrali w cuglach rywalizację. Dziki w meczu o pierwsze miejsce pokonali 2:1 M1 EDEN. Ekipa SAYNA odwlekła swój awans o jeden dzień, gdyż w piątek po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała 2:1 drużynę ikustakA, tym samym uzupełniając stawkę półfinalistów.

Tym samym w półfinałach turnieju zameldowali się: Izako Boars, Pompa Team, M1 EDEN oraz los kogutos. O podziale par zadecydowały zajęte miejsca w fazie grupowej. Pierwszy półfinał zostanie rozegrany pomiędzy Pompą Team a M1 EDEN, drugi zaś między Izako Boars i los kogutos. Pełny harmonogram play-offów znajduje się poniżej:

ESPORT NOW Cup to znakomita droga do rozwijania się na arenie międzynarodowej, jako że główną nagrodą rozgrywek jest awans na European Development Championship Season 4, w którym pula nagród wynosi 30 tysięcy dolarów. Drugie miejsce zaś otrzyma zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji EDC.

European Development Championship to prestiżowy cykl turniejów CS:GO organizowany przez agencję gamingową Fantasyexpo oraz Eden Esports. Skierowany jest do drużyn tieru drugiego oraz trzeciego ze sceny europejskiej z łączną pulą nagród wynoszącą $150.000. Czwarty sezon serii rozpocznie się 27 maja i potrwa do 27 czerwca.

Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.

Dodaj komentarz