Loterie 30 czerwca 2022

EveryMatrix dostawcą dla krajowej loterii na Malcie

National Lottery na Malcie podpisało umowę na dostawcę gier online loterii krajowej. Wybór padł na firmę EveryMatrix. Dodatkowo za dostawę technologii loterii odpowiadać będzie International Game Technology (IGT). 

EveryMatrix odpowiada za loterię na Malcie

Na mocy umowy podpisanej przez EveryMatrix oraz National Lottery, lokalna firma założona w 2008 roku odpowiadać będzie za dostarczanie gier online dla Maltańskiej Loterii Narodowej. Całkiem niedawno National Lottery zdobyła koncesję na zarządzanie oraz prowadzenie krajowej loterii na Malcie. Po raz pierwszy od 18 lat, maltańska loteria narodowa będzie prowadzona przez stuprocentową firmę z tego kraju.

Dodatkowo National Lottery wybrała International Game Technology (IGT) jako dostawcę technologii online.

Wielka zmiana

Na temat porozumienia wypowiedział się Ebbe Groes, CEO EveryMatrix: – Jesteśmy dumni z tego, że w ten sposób możemy wspierać National Lottery. Wierzymy, że korzyści zapewniane przez nasz system umożliwią krajowej loterii bezpieczne odprowadzenie graczy z Malty od nielegalnych loterii drugiej kategorii. Integracja wiodącego na świecie dostawcy systemów loteryjnych mówi wiele o wydajności naszej platformy.

Współpracę skomentował również CCO National Lottery plc Franco DeGabriele: – Po 18 latach od prywatyzacji loterii narodowej na Malcie, loteria będzie obsługiwana przez stuprocentową maltańską firmę, której misją jest dostarczenie rynkowi usług o charakterze lokalnym, innowacyjnym i o najwyższym poziomie jakości. Będziemy inwestować w systemy, aby oferowana usługa spełniała najwyższe standardy i była zbudowana na najbardziej rygorystycznych ramach zgodności. Nasza cyfrowa innowacja umieści Maltę na mapie globalnej. Będziemy ściśle współpracować z władzami w celu wyeliminowania wszelkich form nadużyć na loterii.