Ogolna 24 czerwca 2022

Evolution Gaming przejęło Nolimit City. Transakcja warta jest kilkaset milionów euro

W środę poinformowano o przejęciu Nolimit City przez grupę Evolution Gaming. Cała operacja kosztowała 200 mln euro, a dodatkowo wypłacone w ramach earin-outów ma być kolejne 140 mln euro. 

Nolimit City dołącza do Evolution

Jak poinformowało Evolution, przejęcie Nolimit City jest zgodne ze strategią dostarczania klientom najlepszych treści. Gry, które Evolution pozyska od Nolimit to między innymi Menal, San Quentin czy East Coast/West Coast. Tym samym Nolimit dołącza do szeregu twórców gier, którzy znajdują się w portfolio Evolutnion – do tej pory był to chociażby NetEnt, Red Tiger i Big Time Gaming.

Z perspektywy Nolimit fuzja z Evolution ma pomóc osiągnąć oczekiwane przychody w wysokości 30 mln euro oraz EBITDA na poziomie 23 mln euro w 2022 roku.

Informacja o przejęciu Nolimit przez Evolution nie jest niespodzianką – ten ruch w listopadzie ubiegłego roku przewidywał Gambling Insider. Przypomnijmy, że w 2020 roku Evolution zakupiło NetEnt, a operacja kosztowała około 2,1 miliarda dolarów. Następnie doszło także do przejęcia Big Time Gaming za 450 mln dolarów.

“Trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie”

Przejęcie Nolimit skomentowali John von Bahr i Jonas Tegman, a więc odpowiednio prezes Evolution oraz współzałożyciel Nolimit City.

– Wraz z dołączeniem Nolimit City do naszej rodziny rozszerzamy nasze portfolio o innowacyjne i najnowocześniejsze gry. Śledziliśmy zespół Nolimit od kilku lat i byliśmy pod wrażeniem ich stylu gier slotowych. Jesteśmy dumni z tego ruchu – powiedział von Bahr.

– Trudno jest wyobrazić sobie lepsze połączenie dwóch firm, od tego pomiędzy Nolimit City a Evolution. Jesteśmy w pełni przekonani do tego projektu. Nie możemy doczekać się aby podjąć wyzwanie globalnej ekspansji razem z Evolution – dodał Jonas Tegman.