Automaty 24 czerwca 2020

Evolution Gaming z zamiarem przejęcia NetEnt

Evolution Gaming zaoferowało około 2,1 mld USD za przejęcie firmy NetEnt. Tym samym cenę za jedną akcję w szwedzkiej spółce produkującej automaty do gier wyceniono na 8,5 dolara amerykańskiego. 

Oferta Evolution Gaming

Oferta wydaje się atrakcyjna, ponieważ jest wyższa o około 72% za akcję, niż średnia cena rynkowa biorąc pod uwagę ostatnich 30 dni.

Evolution Gaming zdążyło już poinformować, że akcjonariusze reprezentujący nieco ponad 21% wszystkich akcji i ponad 45% wszystkich głosów z zarządu w NetEnt przyjęli ofertę. Dostawca stwierdził również, że akcjonariusze, którzy reprezentują dalsze 8,48% wszystkich akcji i 23,2  głosów w NetEnt także wyrazili zamiar przyjęcia oferty opiewającej na 2,1 miliarda USD.

Cel Evolution Gaming

Evolution Gaming wierzy, że fuzja z NetEnt, który jest również właścicielem Red Tiger Gaming po przejęciu w 2019 r., przyspieszy ich wejście na amerykański rynek gier online. Jednocześnie firma wzbogaci swoją ofertę produktów.

Termin przyjęcia oferty zaplanowano na 17 sierpnia – 26 października 2020 r., Z kolei szacowany czas rozliczenia, jeśli umowa zostanie zaakceptowana, to 2 listopada 2020 r.