E-Sport 1 czerwca 2020

Faza grupowa BLAST Premier Showdown

Faza grupowa BLAST Premier Showdown; debiut nowego Astralis już pierwszego dnia,

Po długim oczekiwaniu, nareszcie przyjdzie nam oglądać jedną z najbardziej prestiżowych serii turniejów CS:GO – BLAST Premier. Niemalże cały czerwiec będzie stał pod znakiem rozgrywek sygnowanych logiem BLASTA, których łączna pula nagród sięga niemalże $1.500.000.

Na pierwszy ogień pójdą turnieje nazwane Showdown, które odbędą się zarówno w regionie europejskim jak i amerykańskim. Na Starym Kontynencie zdecydowanie jednym z najciekawszych występów może być debiut nowego składu Astralis. Najlepsza drużyna na świecie została zmuszona do dokonania nagłych zmian z powodu wypalenia zawodowego gla1ve’a oraz Xyp9xa. Pełna lista uczestników z podziałem na grupy wygląda następująco:

  • GRUPA A: Astralis, Vitality, Ninjas in Pyjamas, ENCE, sAw
  • GRUPA B: fnatic, mousesports, MAD Lions, Dignitas, Virtus.pro

Za wielką wodą najbardziej wyczekiwanym pojedynkiem jest mecz pomiędzy MIBR oraz FURIĄ. Brazylijskie derby w ostatnich tygodniach przysparzały mnóstwo emocji, a ekipa FalleNa przestała być rozpatrywana jako najlepsza drużyna swojego regionu. Z pewnością Made in Brazil będzie chciało się zrewanżować udowadniając, że wracają na dobrą ścieżkę kariery. Grupy w turnieju amerykańskim to:

  • GRUPA A: FURIA, Gen.G, MIBR, Chaos EC
  • GRUPA B: Evil Geniuses, 100 Thieves, Cloud9, Triumph

Mecze w fazie grupowej BLAST Premier Showdown rozpoczynają się codziennie o godzinie 15:30 – na pierwszy ogień idą spotkania drużyn z Europy, zaś zaraz za nimi pojawią się amerykańskie zespoły. Uczestnicy będą walczyć ze sobą według zasady “każdy z każdym”, a mecze będą miały charakter best-of-one. W regionie europejskim do play-offów awansuje osiem drużyn (po cztery z grupy), zaś w Ameryce będzie to sześć zespołów (po trzy z grupy). Faza grupowa zakończy się 4 czerwca.

Transmisja z tego wydarzenia odbędzie się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość skomentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.