Loterie 25 kwietnia 2022

FDJ odnotowało wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2022 roku

La Francaise des Jeux (FDJ) opublikował swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Operator loterii we Francji odnotował 613 milionów euro przychodu. 

Wzrost przychodów

W opublikowanym wyniku finansowym przez FDJ, operator loterii przyznał, że w pierwszym w kwartale bieżącego roku odnotował 613 milionów euro przychodów. Oznacza to wzrost o 14% w ujęciu kwartalnym. W tym czasie stawki wzrosły o więcej niż 10% do ponad 5 miliardów euro.

Jednocześnie przyznano, że kroki podjęte w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19 w pierwszym kwartale 2021 roku nie były aż tak odczuwalne dla przedsiębiorstwa jakby się mogło wydawać. W poprzednim roku zamknięto bowiem prawie 10% punktów FDJ, co zostało to częściowo skompensowane przez rozwój sieci cyfrowych.

Stawki w punktach sprzedaży wzrosły o 11,5% do 4,5 miliarda euro. Według FDJ kluczowe do tego były inicjatywy marketingowe i sprzedażowe. Wzrost odnotowano także w grach online, chociaż mowa tutaj o skromnym 1%, wynosząc w sumie 575 milionów euro.

Przychody z loterii wyniosły 467 milionów euro, co oznacza wzrost o 14%. Natomiast przychody z zakładów sportowych osiągnęły poziom 129 milionów euro, a więc również zanotowano wzrost o 13,4%.

Ocena od Moody’s ESG Solutions

Po raz czwarty z rzędu FDJ otrzymał także ocenę zrównoważonego rozwoju na poziomie A1+ od agencji Moody’s ESG Solutions.

– Początek roku charakteryzował się silnym wzrostem we wszystkich naszych liniach biznesowych i kanałach sprzedaży. Spory wzrost przychodów z loterii i zakładów sportowych był napędzany przez naszą sieć 30 tysięcy punktów sprzedaży detalicznej i działalność online – powiedział Stéphane Pallez, Przewodniczący i Dyrektor Generalny FDJ.

– Takie rezultaty stanowią podstawę naszej strategii zrównoważonego i zyskownego wzrostu oraz perspektywy na 2022 rok – zakończył Dyrektor Generalny w FDJ.