Ogolna 20 września 2022

FDJ rozpoczęło negocjacje w sprawie przejęcia Zeturf Group

La Française des Jeux (FDJ) rozpoczęło negocjacje w sprawie przejęcia Zeturf Group. Celem jest wejście na nowe segmenty branży rozrywkowej, co wzmocniłoby pozycję francuskiego operatora. 

FDJ chce przejąć Zeturf Group

FDJ twierdzi, że taki ruch ma spowodować wzmocnienie pozycji firmy we Francji poprzez wejście na nowe segmenty branży rozrywkowej. Mowa tutaj o pokerze, czy wyścigach konnych. Zeturf Group, o której przejęciu mowa, działa bowiem na rynkach zakładów online, czy wyścigów konnych pod marką Zebet.

Zakłady online na wyścigi konne stanowiły 50% wszystkich wpływów Zebet w poprzednim roku. Oznacza to, że operator miał 20% udziału w rynku biorąc pod uwagę ten sektor. Dodajmy, że oprócz Francji, Zeturf działa także w Holandii, Belgii oraz Hiszpanii.

Umowa ze Sportradar

Kilka tygodni temu FDJ podpisał umowę z Sportradar, która dotyczy krótkich treści wideo. Dostawca zgodził się między innymi na stworzenie automatycznych relacji z meczów dla FDJ, co spowodowało zwiększenie zainteresowania zakładami sportowymi.

Klienci FDJ, którzy dokonają odpowiedniego zapisu, otrzymują dzięki temu 30-sekundowe klipy z meczów w trakcie ich trwania. Zawartość jest segmentowana zgodnie z preferencjami klientów.

Co więcej, FDJ zainwestował także w swoją fundację charytatywną. Działa ona na rzecz tworzenia równych szans dla osób z niekorzystnych środowisk. Wraz ze zwiększonym budżetem ma funkcjonować aż do 2028 roku.

Dodaj komentarz