Ogolna 17 marca 2023

FL Entertainment informuje o „silnym” wzroście Betclic w 2022 roku

autor: Mateusz Mazur
Firma medialna i bukmacherska FL Entertainment ogłosiła wyniki oddziału Betclic Everest i z dumą poinformowała, że rok finansowy 2022 był dla całej grupy wyjątkowy.

Udana fuzja

FL Entertainment to nowa nazwa firmy utworzonej w wyniku fuzji ze spółką Pegasus Entrepreneurial Acquisition Company Europe. Umowa objęła wszystkie spółki zależne Betclic Everest, w tym Bet-at-home, a także firmę zajmującą się produkcją telewizyjną Banijay.

Mówiąc o pierwszych sześciu miesiącach działalności po fuzji, dyrektor generalny FL Entertainment, François Riahi, docenił udział zakładów sportowych i gier, twierdząc, że przychody z tego segmentu były „bardzo wysokie”.

– Rok 2022 był wyjątkowym rokiem dla FL Entertainment — powiedział Riahi. – Jako grupa osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, zgodne z naszymi przewidywaniami. Wykazaliśmy szybki postęp w realizacji strategii i wzmocniliśmy naszą pozycję finansową – dodał.

Ogólna liczba unikalnych aktywnych graczy wzrosła o 25%, częściowo dzięki działaniom komercyjnym Betclic podczas mistrzostw świata w piłce nożnej. Aplikacja Betclic stała się także najczęściej pobieraną aplikacją do zakładów sportowych na głównych rynkach we Francji, Polsce i Portugalii, a także drugą najczęściej pobieraną w Europie.

Wzrost przychodów z zakładów sportowych

Jeśli chodzi o internetowe zakłady sportowe oraz gry hazardowe, przychody za okres 12 miesięcy do 31 grudnia wyniosły 835 mln euro (733 mln GBP/890 mln USD), co stanowi wzrost o 12,8% w porównaniu z 741 mln euro w 2021 roku.

Według FL Entertainment, wzrost ten był napędzany mocnym czwartym kwartałem ze zwiększoną aktywnością związaną z mistrzostwami świata w piłce nożnej. Wydarzenia związane z mundialem były źródłem 7,5% łącznych stawek Grupy Betclic oraz 31% nowych rejestracji.

W podziale na poszczególne działy i włączając Bet-at-home, przychody z zakładów sportowych wzrosły o 13,8% w ciągu całego roku do 670,1 mln euro, czemu sprzyjał wzrost liczby unikalnych aktywnych graczy o 25%.

Przychody z kasyn online wzrosły o 2,7% do 104,8 mln euro, dzięki poprawie grywalizacji i wprowadzeniu nowych ekskluzywnych gier. Przychody z pokera online również wzrosły o 13,1% do 49,9 mln euro, częściowo z powodu sprzedaży krzyżowej podczas Mistrzostw Świata, podczas gdy inne przychody w tym biznesie wzrosły o 60,7% do 10,3 mln euro.

tagi:Betclic

Dodaj komentarz