Ogolna 11 stycznia 2023

FL Entertainment spodziewa się dobrych wyników finansowych w 2023 roku

Po dobrych wynikach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, spółka FL Entertainment, która jest właścicielem m.in. bukmachera Betclic, spodziewa się wzrostów i solidnych rezultatów w 2023 roku. 

Dobre wyniki w 2022 roku

W przedstawionej przez FL Entertainment aktualizacji handlowej możemy dowiedzieć się, że cała grupa obejmująca zakłady sportowe, gry, produkcję i dystrybucję treści cieszyła się dużym zainteresowaniem i rozmachem w kontekście działalności hazardowej. Obszar zakładów i gier był napędzany przez atrakcyjność platformy cyfrowej Betclic. Pod koniec roku, gdy odbywały się mistrzostwa świata w Katarze, marka odnotowała dwucyfrowy wzrost stawek w porównaniu z Euro 2020.

FL Entertainment zauważa również, iż w 2022 roku liczba unikalnych aktywnych graczy w zakładach oraz grach znacząco wzrosła w porównaniu z 2021 rokiem. Przełomowym momentem ubiegłego roku był lipiec, kiedy spółka FL Entertainment wkroczyła na giełdę jako nowa firma utworzona w wyniku fuzji z Pegasus Entrepreneurial Acquisition Company Europe. Umowa obejmowała wszystkie spółki zależne Betclic Everrest, w tym Bet-at-home.

Problemy Bet-at-home

O ile ogólne wyniki FL Entertainment są dla spółki satysfakcjonujące, tak działalność samej marki Bet-at-home może być niepokojąca. Firma przeprowadziła znaczą likwidację działalności bukmachera w niektórych regionach, zwłaszcza w Austrii. W październiku 2021 roku, marka przegrała batalię sądową z grupą austriackich graczy w sprawie odszkodowania od nielicencjonowanych operatorów.

W lipcu ubiegłego roku Bet-at-home ogłosiło wycofanie z brytyjskiego rynku. Warto również pamiętać, że bukmacher podejmował próby działań w Polsce, niezgodnie z obowiązującą ustawą hazardową.

Dodaj komentarz