Flipperowa Polska dla Polaków !
Jedenaste mistrzostwa Polski odbyły się 10.11.2012 r. Data była niezwykła i takież wydarzenie, które ustanowiło parę nowych rekordów w dziejach nie tylko tej imprezy, ale w ogóle flipperów w RP
Jeszcze nigdy na turnieju w naszej ojczyźnie nie zgromadzono tyle tych maszyn.
W warszawskim klubie Spółdzielnia CDQ stanęło ich aż 25 oraz jeden automat arcade do gry wideo.
Jaki i po co to za chwilę, bo najpierw wyjaśnię konieczność przygotowania tylu flipperów. 14 posłużyło do głównych zmagań, dwa były nagrodami i służyły ku ozdobie, reszta do trzech turniejów dodatkowych i wolnej gry.
W mistrzostwach wzięło udział 87 osób, z czego 14 – podwójny rekord frekwencyjny! – z zagranicy, w tym sześcioro Węgrów, czterech Szwedów i po dwóch Włochów i Belgów.
Łukasz Dziadkiewicz - prezes PSF
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…