Ogolna 19 listopada 2021

Flutter Entertainment kupi Tombolę

Flutter Entertainment przejmie działającego w Wielkiej Brytanii operatora bingo online, Tombola. Wartość transakcji wyniesie 402 mln GBP. Operator zapłaci pełną kwotę w gotówce, dzięki temu przejmie całkowitą kontrolę nad Tombolą.

Korzyści strategiczne

Flutter wyjaśnił, że dodanie Tomboli do jej portfela przyniesie szereg kluczowych korzyści strategicznych, w tym rozszerzenie pozycji w pionie produktowym, w którym historycznie była słabsza.

Omówiono również zaangażowaną i zrównoważoną bazę graczy Tombola, zauważając, że wielu klientów pozostało aktywnych z marką przez kilkanaście lat. Co ciekawe firma ta była pierwszą, która wprowadziła obowiązkowe limity stawek i depozytów.

Historia Tomboli

Tombola działa w Wielkiej Brytanii od 16 lat. Ponad 80% jej przychodów pochodzi z Wielkiej Brytanii, a 16% z operacji we Włoszech i Hiszpanii. Posiada bazę około 400 000 aktywnych graczy miesięcznie i zatrudnia ponad 700 pracowników.

W roku finansowym 2019-20 zakończonym 30 kwietnia 2020 r. Tombola wygenerował 120 mln funtów przychodów i 9,4 mln funtów zysku netto.

Tombola to firma, którą od dawna podziwiamy za jej wiedzę na temat produktów, a także wysoce zaangażowaną bazę klientów. Marka jest ściśle zgodna ze strategią bezpieczniejszego hazardu firmy Flutter, która jest dla nas kluczowym obszarem zainteresowania. Cieszę się, że mogę połączyć doświadczenie Fluttera w zakresie marketingu cyfrowego z możliwościami operacyjnymi Tombola w oddziale w Wielkiej Brytanii i Irlandii – powiedział dyrektor naczelny Flutter, Peter Jackson.

Czas finalizacji przejęcia

Jackson podziękował założycielowi i dyrektorowi generalnemu Tombola, Philowi ​​Croninowi: – Kiedy nadejdzie czas, by Phil przekazał stery, chciałbym mu podziękować za zbudowanie firmy z ogromnym potencjałem. Niesamowicie doceniam jego sukces. Nie mogę się również doczekać, by poznać zespół Tomboli. 

Flutter spodziewa się sfinalizowania przejęcia w pierwszym kwartale 2022 r., pod warunkiem uzyskania zgody brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków w zakresie kontroli fuzji.

Warto przypomnieć, że we wrześniu operator Tombola został uznany za jednego z nielicznych operatorów, którzy uzyskali licencję na nowo uregulowany rynek holenderski. Marka pojawiła się w Holandii w zeszłym miesiącu, kiedy kraj ten otworzył swój rynek 1 października.

Dodaj komentarz