Ogolna 7 stycznia 2022

Flutter Entertainment przejmie włoskiego operatora

Gigant zakładów i gier online Flutter Entertainment ustalił z operatorem Sizal warunki przejęcie włoskiej firmy. Wartość transakcji oszacowano na 1,91 mld EUR.

Warunki przejęcia

Koszt transakcji wyniesie 1,91 miliard euro i obejmie pełną spłatę zadłużenia Sisal. Po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2022 roku.

Sisal jest licencjobiorcą włoskiej loterii narodowej, a także loterii  w Maroku i Turcji, z których ostatnia jest prowadzona w ramach joint venture z lokalną firmą Demirören Holding. Firma – która jest obecnie własnością grupy private equity CVC Capital Partners – jest również jednym z oferentów w brytyjskiej National Lottery.

Poza działalnością loteryjną Sisal jest wiodącym operatorem zakładów i gier w rodzimych Włoszech. Co więcej we współpracy z firmą Sportnco, która została przejęta przez Gaming Innovation Group na początku tego tygodnia, działa także w Hiszpanii.

Korzyści dla Flutter Entertainment

Zarząd Futter uważa że transakcja ta zapewni firmie dobrą pozycję na włoskim rynku, gdzie Sisal konsekwentnie odnotowuje ponad 12% udziału na rynku zakładów sportowych i blisko 10% w sektorze kasyna online.

Cieszę się, że mogę dodać Sisal, wiodącą włoską markę gier, do grupy, ponieważ staramy się podbić włoski rynek. Od jakiegoś czasu chcieliśmy wykorzystać tę szansę rynkową poprzez strategię wielokanałową, a to przejęcie zapewni nam idealną pozycję do tego – powiedział dyrektor generalny Futter Entertainment, Peter Jackson.

Operator dodał, że gdyby połączyć Sisal i istniejące marki Betfair i Sky Bet, jego udział w rynku online przekroczyłby 20%. Stwierdzono, że tę połączoną pozycję wzmocni również oferta detaliczna Sisal, oferująca dalszą dywersyfikację i ochronę przed włoskim zakazem reklam hazardowych.

Rozwojowy rynek?

Ponadto Flutter zauważył, że włoski rynek gier online nadal szybko się rozwija, a przychody online Sisal rosną średnio o 34% rocznie od 2016 roku.

Sisal znacznie zwiększył swoją obecność w Internecie w ostatnich latach, dzięki własnej platformie i zaangażowaniu w innowacje. Jestem podekscytowany, widząc, jak Flutter może uzupełnić te możliwości dzięki naszej skali, zróżnicowanym produktom i możliwościom operacyjnym – dodał Peter Jackson.

Zyski

Flutter oświadczył, że transakcja jeszcze bardziej zwiększy część jego przychodów pochodzących z rynków regulowanych. Za 2021 rok Sisal spodziewa się, że zysk przed odsetkami, opodatkowaniem, amortyzacją (EBITDA) wyniesie 248 mln EUR. Przychody wyniosły bowiem 694 mln EUR.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w innowacje cyfrowe, ekspansję międzynarodową i bezpieczniejszy hazard osiągnęliśmy pozycję lidera na włoskim rynku gier online i rozwinęliśmy nasz globalny zasięg, wygrywając przetargi na loterie w Maroku i Turcji. Cieszymy się, że dołączamy do Fluttera i jesteśmy przekonani, że dzięki jego skali i możliwościom operacyjnym będziemy w stanie jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję lidera na rynkach, na których działamy. Nie mogę się doczekać współpracy z Peterem i zespołem nad kolejnym rozdziałem historii Sisal – powiedział dyrektor generalny Sisal, Francesco Durante,

Dodaj komentarz