Ogolna 7 października 2021

Flutter Entertainment wyznaczył nowego dyrektora generalnego w FanDuel

Flutter Entertainment wyznaczył nowego dyrektora generalnego w FanDuel, została nim Amy Howe.

W poniedziałek wczesnym rankiem w Wielkiej Brytanii notowana na giełdzie w Londynie firma Flutter ogłosiła mianowanie Howe na stanowisko dyrektora generalnego.  Po wiadomości o nominacji akcje Flutter pozostały stabilne, a nawet w pewnym momencie wzrosły o dwa procent.

Zmiana na stanowisku dyrektorskim

Amy Howe dołączyła do FanDuel niecałe dwa lata temu. Zanim jednak zaczęła pracę u operatora, pełniła funkcję globalnego dyrektora operacyjnego w Ticketmaster. Jeszcze wcześniej spędziła 15 lat w prestiżowej firmie doradczej McKinsey, gdzie była partnerem. Jej obszary działania obejmowały strategię rozwoju, restrukturyzację, a także transformację organizacyjną.

Nowa dyrektora zastępuje na stanowisku Matta Kinga, który zrezygnował w lipcu 2021 roku po prawie czterech latach pracy dla FanDuel. King przez okres swojej kadencji przeprowadził firmę przez wiele trudnych procesów. Zwłaszcza przyczynił się do jej naturalnego przejścia w sektor online.

Wyzwania

W oficjalnym komunikacie dyrektor generalny Flutter, Peter Jackson nie krył radości z podpisanej umowy z nową dyrektorką: – Cieszę się, że mogę potwierdzić nominację Amy na naszego nowego dyrektora generalnego w Stanach Zjednoczonych. Odkąd dołączyła do firmy, wykonała świetną robotę. 

Ekspansja na rynek amerykański stanowi dziś dla nas niezwykle ważne wyzwanie. Doświadczenie Amy w zakresie przywództwa oraz cyfryzacji biznesu będą nieocenione. Chcemy być liderem na tamtejszym rynku, a do tego potrzebujemy właśnie takich ludzi jak Amy – zakończył Jackson.

Wejście FanDuel na giełdę?

Odejście Matta Kinga sprawiło, że FanDuel nie zdecydował się wejść na giełdę. Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzucił ten pomysł. Cały czas jest on analizowany, ale potrzeba na to czasu. Nominacja Amy Howe może sprawić, że faktycznie do tego dojdzie. Wiele zależy tutaj jednak od tego jak firma będzie radziła sobie na amerykańskim rynku.

Co najważniejsze sama zainteresowana jest pozytywnie nastawiona co do wyzwań, które przed nią stoją: – Odkąd dołączyłem do firmy, jestem pod wielkim wrażeniem jakości naszego zespołu i strategicznych przewag, jakie czerpiemy pod względem zasięgu marki, jakości produktów i szerokiej wiedzy, którą wykorzystujemy dzięki byciu częścią Grupy Flutter. Nie możemy jednak ulec samozadowoleniu i musimy cały czas się rozwijać.

Dodaj komentarz