Wyścigi konne 28 marca 2022

Flutter potwierdza ogromne zainteresowanie zakładami podczas Cheltenham Festival

Od wtorku 15 marca do piątku 18 marca 2022 roku odbywał się Festiwal w Cheltenham, czyli ogromne wydarzenie związane z wyścigami konnymi. Operator Flutter Entertainment potwierdził spore zainteresowanie tym wydarzeniem w kontekście zakładów bukmacherskich. 

40 milionów zakładów

W ciągu czterech dni zawarto 40 milionów zakładów. Przez cały czas trwania wydarzenia, Paddy Power, Sky Bet oraz Betfair przetwarzało imponujące liczby zakładów. Jak twierdzi Flutter, mowa o 35 tysiącach zakładów na minutę w trakcie przygotowań do pokazowego wyścigu, Cheltenham Gold Cup.

Podczas Cheltenham Festival nie brakowało zwycięstw faworytów. Sky Bet wypłacił ponad 5 miliona funtów wygranych, gdy Constitution Hill triumfował w Supreme Novices’ Hurdle. Z kolei Paddy Power wypłacił około 2,5 miliona funtów, gdy Rachel Blackmore wygrała Cheltenham Gold Cup.

Pojawiły się także niespodzianki, na których niewątpliwie zyskali bukmacherzy. Milion zakładów postawiono na faworyta wyścigu Queen Mother Champion Chase – Shishkina. Ostatecznie nie ukończył on rywalizacji.

Flutter zadowolone z wyników

Dominic Crosthwaite, Chief Trading Officer w Flutter przyznał, że jest zadowolony z wyników: – Podczas gdy działalność Flutter cały czas się zmienia, Cheltenham pozostaje jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych roku i doskonałą okazją dla naszych brytyjskich bukmacherów do zaprezentowania swoich wiodących produktów oraz ofert dla klientów.

– To mógł być niestabilny tydzień dla bukmacherów, jednak byliśmy bardzo zadowoleni z naszej zdolności do płynnej realizacji około 40 milionów zakładów w ciągu czterech dni, co świadczy o dobrej pracy i możliwościach naszych zespołów ds. ryzyka, handlu i technologii – dodał Dominic Crosthwaite.

Dodaj komentarz