Ogolna 31 stycznia 2022

forBET dłużej z Reprezentacją Polski Amp Futbol!

Firma forBET Zakłady Bukmacherskie przedłużyła umowę sponsorską z Reprezentacją Polski AMP Futbol aż do 2026 roku! Współpraca obejmie m.in. tegoroczny występ w mistrzostwach świata, które odbędą się w Turcji. Polska, jako brązowy medalista mistrzostw Europy, ma już zapewniony udział w tej imprezie.

– Bardzo się cieszę, że przedłużyliśmy umowę z firmą forBET. Tacy partnerzy dają nam komfort, o jakim niedawno mogliśmy pomarzyć. Sprzęt, infrastruktura, przejazdy, hotele: to wszystko mamy zapewnione na bardzo wysokim poziomie, możemy skupić się tylko na sporcie i mam nadzieję, że przyniesie to jeszcze wiele sukcesów naszej drużyny – mówi prezes Polskiego Związku Amp Futbol Mateusz Widlak.

– Współpraca z ampfutbolową reprezentacją Polski to był strzał w dziesiątkę. Pierwszą umowę podpisaliśmy w 2018 roku i od tamtej pory zainteresowanie drużyną stale rosło. Każdy mecz mistrzostw Europy w Krakowie z trybun oglądało po kilka tysięcy widzów, a w TVP Sport rekordowa widownia sięgnęła 400 tysięcy osób. Cieszę się, że dołożyliśmy cegiełkę do tego rozwoju i aż miło pomyśleć, co nas czeka w kolejnym czteroleciu – komentuje prezes forBET Paweł Majewski.

Ampfutbol to w Polsce młoda dyscyplina. W zeszłym roku minęło 10 lat od pierwszego treningu piłkarskiego, zorganizowanego dla osób po amputacjach. Niektórzy grali wtedy w dżinsach, inni w butach do chodzenia po rafie. Nikt nie myślał o udziale w mistrzowskich imprezach, tylko o tym, czy znajdą się chętni na drugi trening. To pokazuje, jak daleko i w jak krótkim czasie doszła nasza drużyna.

– Nas, ale myślę że także kibiców, ampfutboliści zdobyli walecznością, niezłomnością i dystansem do siebie. Najlepszym przykładem jest hasło „jedną nogą w finale”, ale pamiętam też żarty samych zawodników, czy wystawimy kursy, którą nogą strzelą gola – wspomina Paweł Majewski.

– Takich zakładów nie wystawiliśmy, ale oferta na ampfutbol rosła u nas z roku na rok. Podczas krakowskich mistrzostw Europy obrót w zakładach na ampfutbolu był wyższy, niż w tym samym okresie na esporcie, który ma być przyszłością zakładów bukmacherskich. To wszystko sprawiło, że przedłużenie umowy było dla nas naturalnym ruchem, który będziemy w stanie odpowiednio wykorzystać – dodaje prezes forBETu.

Dodaj komentarz