Ogolna 18 lutego 2021

Fortuna nadal sponsorem tytularnym Pierwszej Ligi Piłkarskiej

FORTUNA Online Zakłady Bukmacherskie i Polski Związek Piłki Nożnej poinformowały, że przedłużyły współpracę. Tym samym bukmacher nadal będzie sponsorem tytularnym Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Wieloletnia współpraca

Na mocy podpisanej umowy rozgrywki będą nosiły nazwę Fortuna 1. Liga do końca sezonu 2023/2024.

Nie sposób nie zauważyć, że Fortuna 1. Liga jest dziś w zupełnie innym miejscu niż przed trzema laty, gdy podpisywaliśmy naszą poprzednią umowę sponsoringową. Dzięki pracy całej społeczności pierwsza liga stale się profesjonalizuje, a rywalizacja o miejsca w czołówce niezmiennie jest bardzo wyrównana. Wszystko to sprawia, że zainteresowanie rozgrywkami sukcesywnie wzrasta, co potwierdza również rosnąca liczba graczy typujących u nas wyniki rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Doceniając zaangażowanie władz ligi i przedstawicieli klubów, zdecydowaliśmy, że w czasach, w których ze względu na pandemię świat sportu boryka się z różnymi trudnościami, warto kontynuować współpracę ze sprawdzonymi partnerami – powiedział Konrad Komarczuk, prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Radości z przedłużenia umowy nie ukrywał również Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej: –  Jesteśmy przekonani, że z tak solidnym i sprawdzonym partnerem, jakim jest firma FORTUNA, przy wsparciu PZPN, pierwsza liga będzie dalej budowała prestiż i unikalność rozgrywek przez kolejne sezony. Niespełna rok temu przedłużyliśmy umowę dotyczącą transmisji meczów Fortuna 1. Ligi w telewizji Polsat do końca sezonu 2023/2024, a dziś mamy przyjemność ogłosić kontynuację współpracy dot.yczącej sponsora tytularnego. To pokazuje, że pierwsza liga to dobrze prowadzony projekt, z ogromnym potencjałem na dalszy rozwój.

Identyfikacja wizualna

Jak poinformowano rozgrywki zachowają identyfikacje wizualną, która została wprowadzona trzy lata temu. Tym samym logotyp rozgrywek Fortuna 1. Ligi nadal będzie pojawiał się m.in. na rękawkach strojów meczowych drużyn i bandach reklamowych. Będzie prezentowany także podczas transmisji ze spotkań na antenie Polsatu Sport, z którym liga niedawno przedłużyła umowę. Co więcej na przodzie koszulek wszystkich klubów z tej klasy rozgrywkowej pojawi się logotyp Fortuny.


Warto przypomnieć, że mowa już o wieloletniej współpracy, bo ta zaczęła się w marcu 2017 roku, gdy bukmacher został oficjalnym sponsorem rozgrywek. Rok później w lipcu, operator został sponsorem tytularnym. W tym czasie sponsor tytularny przeprowadził wiele akcji marketingowych i społecznych, takich jak m.in. #FortunaZaGole oraz dwie akcje #FortunaGdyPelnaTrybuna.

Fot. PZPN

Dodaj komentarz