Bukmacherka 26 listopada 2020

Fortuna przegrała w sądzie ze swoim klientem. Wyrok jest nieprawomocny

W środę w Sądzie Okręgowy w Bielsku - Białej zapadł wyrok w sprawie z powództwa Marcina Krzywkowskiego przeciwko Fortunie. Sąd zdecydował, że bukmacher musi wypłacić poszkodowanemu graczowi 50 000 złotych odszkodowania, a także opublikować przeprosiny za naruszenie jego dóbr na stronie internetowej. Wyrok jest nieprawomocny. 

Głośna sprawa

Przypomnijmy, że Marcin Krzywkowski pozwał Fortunę Zakłady Bukmacherskie w sprawie niesłusznego kojarzenia jego osoby z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Co więcej wniosek uzupełniało oskarżenie o bezprawne publikowanie danych osobowych w punktach naziemnych firmy bukmacherskiej. Matematyk domagał się od Fortuny 60 milionów złotych zadośćuczynienia.

W maju 2019 roku odbył się pierwszy proces w tej sprawie, który trwał około półtora roku. Zapewne sprawa skończyłaby się szybciej, gdyby nie pandemia koronawirusa, która wpłynęła na przełożenie majowej rozprawy w tym roku. Ta finalnie odbyła się 2 października, a sędzia wówczas przesłuchał czterech świadków, w tym powoda Marcina Krzywkowskiego oraz prezesa zarządu Fortuny, Konrada Komarczuka. Wyrok miał zapaść 2 listopada, ale został odroczony na 25 listopada 2020 roku.

Redakcja Interplay jako jedyna w Polsce od początku przyglądała się sprawie, jeździła na posiedzenia sądu i była na bieżąco z obiema stronami w kontakcie. Jak zawsze byliśmy platformą do informowania rynku branżowego o rozwoju całej sprawy.

Poniżej publikujemy wyrok sądu w Bielsku-Białej: